Британські дієтологи зробили « гучну » заяву про користь картоплі. Фахівці прийшли до висновку , що в її картоплинах міститься набагато більше важливих і необхідних організму компонентів , ніж у багатьох інших овочах , а також у фруктах , і горіхах .
 
Дослідження двох фахівців , Сиана Портера і Сігрід Гібсона , показало , що картопля насичена таким елементом , як селен. При цьому вчені з’ясували , що в одный картоплині бульби вміст селену значно переважує рівень цього нутрієнта в горіхах і насінні , а за кількістю клітковини картопля відчутно перевершує банани. Крім того , картопля володіє ще однією перевагою перед іншими , більш дорогими продуктами, – вона багата вітаміном С. За словами дієтологів , за кількістю « вітаміну номер один » картопля випереджає авокадо майже в три рази.
 
Медики вважають , що включаючи картоплю в свій щоденний раціон харчування , можна поповнювати організм справжнім вітамінним комплексом , тому що скромна на вигляд картопля містить цілий асортимент необхідних для здоров’я мікроелементів. Згідно з результатами ранніх досліджень , картопля є відмінною профілактикою раку молочної залози , а також надає позитивний ефект у складі комплексного лікування онкологічного захворювання на ранній стадії.
 
Дієтологи Портер і Гібсон рекомендують людям , які хочуть привести в норму тиск , вживати відварну картоплю двічі на день. Якщо боїтеся зайвих сантиметрів на талії – їжте картоплю без соусів і іншого калорійного супроводу. « Щоденне вживання овоча в певних кількостях не призводить до збільшення ваги і сприяє нормалізації кров’яного тиску » , – стверджують британські лікарі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 ШКІДЛИВИХ ПРОДУКТІВ, ЯКІ ВИЗНАЛИ КОРИСНИМИ

ЛІКАРІ НАЗВАЛИ ТИПОВІ ПОРУШЕННЯ В ХАРЧУВАННІ