Картопля є одним з найпопулярніших продуктів в Україні, і ця любов цілком заслужена. Американські вчені зібрали кілька фактів, пов’язаних із впливом картоплі на здоров’я.

Картошка від гіпертонії

Дослідники з’ясували, що щоденне вживання картоплі дозволяє знижувати артеріальний тиск майже в такій же мірі, як і при вживанні вівса, але зате без надбавки ваги. Це пояснюється за рахунок високого вмісту калію в картоплі, який вкрай необхідний при боротьбі з гіпертонією.

Картошка проти раку

У картоплі та інших подібних овочах містяться лектини – специфічні білки і глікопротеїни. Відомо, що вони мають здатність пригнічувати ріст ракових клітин.

Читайте також:  Ці три види горіхів особливо корисні для жінок

Картошка проти зайвої ваги

Помилка вважати картоплю причиною збільшення ваги. Навпаки, дослідження показують, що люди, які включили в свій раціон картоплю продовжують худнути.

Живильні речовини в картоплі

Картопля є багатим джерелом безлічі поживних речовин, таких як вітаміни С і В6, калій, пантотенова кислота, ніацин і дієтичні волокна. Білок в картоплі містить лізин – важливу амінокислоту, якої дуже бракує в зернових продуктах.

До речі, світовим лідером у вживанні картоплі на душу населення є Білорусь – 181 кг на людину в рік. За нею йде Киргизія (143 кг), Україна (136 кг) і Росія (131). У першу десятку потрапила й далека африканська Руанда (125 кг). Великобританія знаходиться на 10-му місці (101 кг), а США навіть не увійшли до числа лідерів. Там більше налягають на кукурудзу.

Читайте також:  Чому нас тягне до м'яса після алкоголю

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКАРІ ВИЗНАЛИ КАРТОПЛЯ КОРИСНІША ЗА ФРУКТИ І ГОРІХИ

НАЙКОРИСНІШІ ОВОЧІ