Спорт може спровокувати раптову зупинку серця у молодих людей, проте фізичні навантаження не є причиною цього стану, вважають лікарі-кардіологи Джонатан Кім та Лілі Баруш. Їхню думку наводить видання Men’s Health.

Кім, який спеціалізується на спортивній медицині, пояснив, що раптова зупинка серця у молодих, як правило, виникає через спадкову структурну або електричну аномалію серцевого м’яза. Він наголосив, що часто ці пороки ніяк себе не виявляють протягом життя та залишаються непомітними навіть під час спеціалізованих обстежень. “Вірите чи ні, але раптова зупинка серця може бути першим проявом патології”, – заявив Кім.

У свою чергу спеціаліст спортивної кардіології Баруш розповіла, що при раптовій зупинці серця людина моментально втрачає свідомість, нерідко це відбувається під час фізичних навантажень. На її думку, не лише спорт провокує напад, на це можуть вплинути й інші процеси в організмі – зневоднення, електролітний дисбаланс, сплеск кортизолу чи адреналіну. «У нас немає точної відповіді на запитання, чому фізичні вправи є ризиком. Ми вважаємо, що це комбінація всіх факторів», — зазначила Баруш.

Читайте також:  Порушення ритму серця після алкоголю говорить про небезпечний синдром

Кардіолог попередила, що раптова зупинка серця може статися в будь-якому віці і за будь-якого способу життя, але в групі підвищеного ризику перебувають чоловіки віком від 40 років. Щоб запобігти небезпечному стану, вона порадила звертатися до лікаря, якщо тренування чи інша інтенсивна фізична діяльність супроводжуються запамороченням, болем у грудях чи втратою свідомості.