Денний сон допомагає мозку « перезавантажитися » , подивитися на проблему з іншого боку і прийняти правильне рішення.

Спати вдень корисно і потрібно , і цей факт визнаний фахівцями сну. Денний сон благотворно впливає на стан серцево – судинної системи. Якщо поспати протягом 45 – 60 хвилин після сильної стресової ситуації , то підскочивший кров’яний тиск опускається і приходить в норму. Організм відновлюється , і людина готова трудитися знову.

Багато успішних людей вважають , що потрібно покемарити вдень після напруженої першої половини дня:

Уїнстон Черчілль вперше ввів термін « відновлювальний сон» , стверджуючи , що післяобідній сон допомагав відновити ясність мислення необхідну для прийняття рішень у воєнний час. Він стверджував , що треба трохи поспати між обідом і вечерею.

Маргарет Тетчер суворо забороняла помічникам турбувати її між 14.30 і 15.30 , тому, що в цей час вона відпочивала .

Білл Клінтон так само просив не турбувати його в 3 годині дня.

Леонардо да Вінчі спав кілька разів на день, тому творив ночами .

Наполеон Бонапарт не відмовляв собі в денному сні.

Хоча , Томас Едісон не був у захваті від своєї звички спати вдень , він щодня проводив цей ритуал .

Елеонора Рузвельт , дружина президента Франкліна Рузвельта відновлювала свою енергію денним сном перед важливими виступами .

Президент Джон Кеннеді щодня обідав у ліжку , а потім солодко спав.

Інші відомі любителі подрімати вдень – Альберт Ейнштейн , Йоганнес Брамс .

Як денний сон впливає на стан організму ?

Сон вдень відновлює бадьорість. Рекомендується поспати всього 20-30 хвилин , щоб відновити працездатність і увагу. Такий короткочасний сон не стане причиною поганого сну вночі .

Денний сон запобігає «вигоранню ». У сучасному світі люди біжать , біжать без зупинки , прагнуть досягти поставлених цілей. І в цьому бігу без перепочинку людина піддається стресам , виснаження фізичних і душевних сил , розчаруванню . Денний сон відновлює організм , знижує напругу , дає можливість переосмислити ситуацію.

Сон посилює чуттєве сприйняття . Денний сон дозволяє посилити гостроту органів чуття ( зір , слух , смак). Після сну підвищується творча активність , тому, що мозок розслаблюється , і виникають нові ідеї.

Денний сон скорочує ризик серцево – судинних захворювань. Ті , хто сплять вдень хоча б 3 рази на тиждень , на 40 % зменшують ризик серцевих захворювань. Вчені стверджують , що денний сон – потужна зброя проти інфаркту міокарда.

Денний сон підвищує продуктивність. Безліч медичних досліджень встановило , що працівники стають непродуктивними в другій половині робочого дня. І всього лише 30 хвилин денного сну достатньо, щоб відновити продуктивність працівників і повернути продуктивність рівню , який був на початку дня.

Денний сон на робочому місці

Для більшості з нас відпочинок після обіду , та ще й у ліжку – абсолютно недоступний. Безліч компаній змінюють своє ставлення до денного відпочинку працівників і стають більш лояльними . Найлегше знайти спокійне містечко для денного сну тим , хто пересувається на автомобілі. Можна усамітнитися в машині , встановити сидіння в зручну позу і поспати. Також , добре тим , хто має окремий кабінет із зручним кріслом . І найкраще фрілансерам , які працюють з дому , тому вони можуть лягти в ліжко і подрімати як слід.

Спіть регулярно. Намагайтеся відводити час для денного сну щодня. Це дозволить налагодити добові біоритми і підвищити продуктивність.

Спіть недовго. Якщо спати довго і міцно , то з’являється стан сп’яніння , почуття дезорієнтації . Рекомендується спати 20-30 хвилин. Встановіть будильник на телефоні , щоб не переспати . Також довгий денний сон може відбитися на якості нічного сну.

Без світла . Світло діє на організм людини як сигнал до дії. Природна реакція організму на темряву – пора « закриватися » або « перейти в режим очікування». Якщо можливості вимкнути світло немає , можна скористатися пов’язкою для сну.

Плед. Під час сну обмін речовин сповільнюється , швидкість дихання стає повільніше , незначно знижується температура тіла. Тому краще скористатися легким покривалом або пледом під час сну , щоб відчувати себе більш комфортно.

Будьте обережні . Звичайно , сплячий колега на столі може викликати сміх , особливо якщо він одягне подушку – страус (у якій можна спати в будь-якому місці). Але це не смертельно , а здоровий сміх діє на організм благотворно . Якщо ви соромитеся спати під загальною увагою , то можна скористатися коморою , залом для зустрічей , але найкраще власною машиною .

Протипоказання для денного сну

У деяких випадках денний сон – абсолютно марний , а іноді може навіть зашкодити.

Людям , які страждають безсонням , краще не спати вдень , тому що , вночі вони можуть зовсім не заснути .

Також краще уникати денного сну тим , хто схильний до депресії , тому, що стан може погіршитися.

Щоб не порушити біоритми організму , що абсолютно не корисно , вдень можна спати не більше ніж 90 хвилин.

І важливо поміняти своє ставлення до людей , які люблять подрімати вдень . Тому, що вони аж ніяк не ледачі . Швидше навпаки вони одні з найрозумніших і продуктивних людей .