Глисти можуть протягом десятків років уживатися з організмом людини , поступово руйнуючи його.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я , більше 30% всіх смертей у світі відбувається внаслідок інфекційних та паразитарних захворювань. Ці захворювання залишаються одними з найпоширеніших у світі.

Рівень захворюваності гельмінтозами в першу чергу залежить від рівня розвитку країни та санітарної культури . Наприклад , можна з упевненістю стверджувати , що в нашій країні кількість заражених паразитами перевищує таке в країнах Західної Європи та Північної Америки. У той час як воно значно менше , ніж у державах Південно-Східної Азії та Африки.

Гельмінти володіють різним спектром патологічного впливу на організм людини. Це може бути механічне пошкодження слизових оболонок травної системи , печінки і жовчовивідних шляхів і підшлункової залози. Крім того , негативна дія глистів може носити опосередкований характер , що призводить до збоїв у роботі імунної системи , алергічних і навіть онкологічних захворювань.

На сьогоднішній день у людини виявлено понад 250 видів різних гельмінтів. Найпоширенішими глистовими інвазіями є аскаридоз , ентеробіоз , опісторхоз , лямбліоз , трихінельоз та інші.

Чим же так небезпечні гельмінти ?

Механічна дія гельмінтів

Механічна дія паразитів обумовлена здавленням життєво – важливих органів людини. Наприклад , якщо вживати в їжу недостатньо добре просмажену (або проварену ) яловичину , то можна заразитися личинкою бичачого ціп’яка , який живе в травному тракті і може досягати довжини до 12 метрів. Личинки бичачого ціп’яка можуть впроваджуватися в центральну нервову систему , де можуть викликати закупорку судин головного мозку.

Ехінокок , розвиваючись в печінці , призводить до утворення кіст печінки. А якщо ехінокок локалізується в головному мозку , то він імітує пухлину і може призвести до атрофії кори головного мозку.

Алергічні реакції при гельмінтозах

При гострій фазі гельмінтозів у хворого спостерігаються алергічні реакції , частіше у вигляді шкірної висипки. Така реакція обумовлена ​​реакцією імунної системи організму на наявність антигенів личинок паразитів. Крім шкірних висипань , при гельмінтозах відзначаються лихоманка , набряклість , артралгія , міалгія та інші алергічні прояви .

Токсична дія паразитів

Паразити харчуються усіма поживними речовинами , які споживає людина : глюкоза , білки , а також вітаміни і мікроелементи. У підсумку , організм людини недоотримує ряд найважливіших сполук , які необхідні йому для підтримки нормальної життєдіяльності . У відповідь на брак вітамінів і мікроелементів , організм втрачає сили . При тривалому дефіциті біологічно активних речовин в організмі можуть спостерігатися незворотні зміни .

Продукти життєдіяльності глистів надають токсичну дію на організм людини , особливо на нервову систему , що призводить до зниження пам’яті , втрати концентрації уваги , головний біль та сильної дратівливості.

Травми органів і тканин

Деякі гельмінти в місці паразитування надають травмуючу дію. Майже у всіх паразитів є спеціальні анатомічні утворення у вигляді присосок , шипів і гачків , за допомогою яких вони чіпляються за слизові оболонки кишечника. Це може викликати кровотечі , роздратування нервових закінчень , а також розвиток виразок у місцях паразитування .

Пригнічення імунітету

При тривалому перебігу глистні інвазії завдають серйозної шкоди імунній системі людини. Еволюційно будь-якому паразиту вигідно пригнічувати імунну систему організму – господаря , оскільки в такому випадку вони безперешкодно виживають і розмножуються.

Таким чином , при гельмінтозах людина частіше страждає вірусними (зокрема застудою і грипом ) і бактеріальними захворюваннями.

Будьте пильні

Дотримання елементарних правил гігієни , а також належна кулінарна обробка їжі мінімізує ризик розвитку паразитарних інвазій , які можуть стати причиною розвитку величезної кількості різних захворювань.

Про зараження глистами в ряді випадків можна судити за зовнішнім виглядом. Шкірні покриви через токсичних речовин можуть набувати жовтуватий або сірий відтінок , під очима з’являються кола , набряклість . Одним з основних симптомів гельмінтозу є проктит і періанальний свербіж .

При найменших підозрах на глисти швидше звертайтеся до лікаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СИМПТОМИ І ОЗНАКИ ГЕЛЬМІНТОЗУ

НАРОДНІ ЗАСОБИ ВІД ГЛИСТІВ