І все-таки чому людина позіхає? Вчені зізнаються, що поки не можуть в цьому розібратися, але деякі припущення є.

Коли на нас нападає позіхання, ми просто не можемо протистояти цьому бажанню. Даний процес включає широке розкриття рота і вдих, після якого слідує його трохи більш швидке закриття з видихом. У ссавців і птахів тривалий короткий вдих і видих через широко розкритий рот поширений, але й інших живих істот на кшталт риб, амфібій і змій позіхання не відзначається. Для чого ж потрібен цей процес? Гіпотези про це простежуються ще з 400 року до нашої ери, коли Гіппократ висловив припущення про те, що з допомогою позіхання ми видаляємо «погане» повітря з легенів перед підвищенням температури. У XVII і XVIII століттях лікарі вважали, що з допомогою позіхання збільшується рівень кисню в крові, зростає артеріальний тиск, рівень серцебиття і кровотоку.

Читайте також:  2 зміни у ході, які передбачають деменцію за 6 років до початку

І лише відносно недавно вчені прийшли до спільної думки про те, що позіхання охолоджує мозок. Саме тому, коли у людей з певними станами, підвищують температуру мозку, процес позіхання активується. Незважаючи на всі ці теорії, вчені не можуть вичерпне пояснити біологічну функцію позіхання. Деколи люди позіхають під час соціальних конфліктів і стресу, а часом у моменти втоми і сонливості. Крім того, відомо, що позіхання заразне, тобто людина починає позіхати, коли бачить, як це роблять інші люди або навіть тварини.

Цікаво, що в 2014 році вчені з Університету Небраски довели, що заразність позіхання поширюється на собак. Іншими словами, коли собака бачить, як її господар позіхає, вона теж йому наслідує. Чому це відбувається у тварин теж залишається загадкою для науки.

Читайте також:  Продукти для випрямлення волосся пов'язали із ризиком раку матки

Джерело: МедікФорум