Нове дослідження Університету Альберти, в якому спостерігали за 400 немовлятами, виявило, що певні кишкові бактерії (Bacteroidetes) допомагають хлопчикам поліпшити когнітивні та мовні навички.

“Добре відомо, що дівчатка відрізняються більш високими показниками пізнання і мови в ранньому віці”, – розповідає Аніта Козирська, професор педіатрії і глава дослідження.

Відмінності в мікробіомі хлопчиків і дівчаток незначні, але у дівчаток кількість Bacteroidetes зазвичай вище. Козирська зазначає, що, можливо, в цьому і криється розгадка більш ранніх успіхів дівчаток.

Вчені вивчили бактерії в зразках фекалій немовлят, визначивши три різні групи, що демонструють подібні домінуючі кластери бактерій. Потім вони оцінили немовлят за різними шкалами нервового розвитку. З цих груп тільки хлопчики з домінацією бактерій Bacteroidetes демонстрували ознаки посиленого розвитку нервової системи.

Читайте також:  Їсти багато хліба небезпечно для здоров'я

Хоча результати не обов’язково означають, що діти з нижчою часткою Bacteroidetes будуть відставати від своїх однолітків пізніше, вчені вважають, що ці дані можуть допомогти з раннім виявленням дітей з ризиком порушень психічного розвитку.