Британські вчені знайшли ще одну причину, через яку нам потрібно щодня вживати зелені листові овочі. Вони з’ясували, що в цих корисних продуктах містяться нітрати, які поліпшують здоров’я серця і навіть борються з діабетом.

У шпинаті, броколі, капусті, калі і салаті латук є здорові інгредієнти, які позитивно впливають на серце і захищають нас від діабету. Вони також розріджують кров, що скорочує ризик утворення тромбів, а це знижує небезпеку інсультів та інфарктів. Британські вчені з університетів Кембриджу й Саутгемптона встановили, що регулярне вживання зелених листових овочів істотно покращує якість життя у людей, які страждають від серцево-судинних хвороб.

Читайте також:  Газовані напої є головними винуватцями згортання крові – скільки безпечно?

Овочі – найдешевше і доступне джерело нітратів, тому людям, які не люблять овочів, необхідно переглянути свої звички. Прийнято вважати, що нітрати в продуктах харчування це щось дуже шкідливе, але насправді, все залежить від їх кількості. В овочах нітратів якраз саме стільки, скільки потрібно нашому організму. Як встановили вчені, нітрати запускають ланцюгову реакцію, яка розширює і відкриває кровоносні судини, а також конвертує “поганий” білий жир в “корисний” коричневий, що складається з жироспалюючих клітин, здатних боротися з ожирінням і діабетом другого типу.

Таким чином, ефекту розрідження крові можна добитися не тільки за допомогою ліків з категорії антикоагулянтів на зразок варфарину, але і шляхом простої зміни своєї дієти, що є набагато більш здоровим кроком. Крім того, вживання даного виду овочів знижує виробництво організмом гормону еритропоетину, який виробляється нирками і печінкою. Еритропоетин визначає виділення червоних кров’яних клітин, які підвищують рівень кисню і в’язкість крові. Надмірне виробництво цих клітин йде на шкоду здоров’ю і особливо небезпечно для пацієнтів з хворобами серця.

Читайте також:  Шоколад може запобігти карієсу і неприємному запаху з рота — який краще?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЙКОРИСНІШІ ОВОЧІ

ОВОЧНІ ПРАВИЛА

РАННІ ОВОЧІ: ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ