Кожен овоч містить вітаміни і поживні речовини. Проте, в деяких овочах міститься більше корисних елементів , ніж в інших .

Зеленолистні овочі

Зеленолистні овочі – капуста , шпинат , петрушка , кріп , базилік , темно -зелений листовий салат – ідеально підходять для контролю і зниження ваги. Тому що , більшість зеленолистних овочів – низькокалорійні , з низьким вмістом жиру. Також вони скорочують ризик ракових захворювань і хвороб серця. До складу зеленолистних овочів входить : високий вміст харчової клітковини , фолієва кислота ( вітамін В) , вітамін С , калій , магній , фітохімічних речовини , такі як лютеїн , бета – криптоксантин , зеаксантин , бета – каротин. Завдяки тому , що до складу зеленолистних овочів входить високий вміст магнію і низький глікемічний індекс , вони рекомендуються людям з діабетом 2 типу. Високий вміст вітаміну К у складі зеленолистних овочів сприятливо впливає на вироблення остеокальцину , протеїну , який благотворно впливає на здоров’я кісток.

Зеленолистні овочі найкраще вживати в сирому вигляді ; додавати в салати , в сандвічі .

Брокколі ( спаржева капуста)

Брокколі – джерело поживних речовин , вітамінів , мінералів , клітковини і антиоксидантів. Склад спаржевої капусти багатих на фолієву кислоту , які можуть запобігти деяким вродженим вадам розвитку . Також фолієва кислота ефективна в боротьбі проти хвороб серця , інсультів та деяких форм ракових захворювань. Брокколі містить високу концентрацію вітамінів А, С , Е. Вітаміни Е , С і бета – каротин забезпечують організм достатніми запасами антиоксидантів , які допомагають знизити ймовірність виникнення серцевої недостатності та інсультів. Брокколі багата на залізо , яке ефективно бореться з анемією .

Найкраще вживати брокколі в сирому вигляді ( додавати в салати) , також готувати на пару , додавати в супи і рагу . Поживні як зелені суцвіття , так і стебло.

Цвітна капуста

Цвітна капуста – джерело вітамінів С , А , В, Е , вуглеводів , білків , заліза , кальцію , калію , фосфору , магнію , харчової клітковини. У цвітній капусті мало калорій , низький вміст натрію , не міститься жир і холестерин. Якщо регулярно включати цвітну капусту в свій раціон , то можна уникнути ракових захворювань , серцевої недостатності і гіпертонії.

Завдяки тому , що у цвітної капусти слабовираженний смак , її можна їсти сирою , запікати , смажити , додавати в супи і рагу .

Болгарський перець

Болгарський перець (червоний , зелений , оранжевий або жовтий) багате джерело всіляких поживних речовин. Перець багатий на вітаміни С і А – найдієвіші антиоксиданти. Болгарський перець містить фолієву кислоту , і також клітковину , які знижують рівень холестерину в крові ( холестерин є причиною інфарктів та інсультів ) . Якщо регулярно вживати перець , то ризик захворіти на рак товстої кишки зводиться до мінімуму , завдяки вітаміну С, бета – каротину і фолієвої кислоті , які містяться в болгарському перці .

Болгарський перець добре поєднується в салатах , рагу і супах .

Цибулю і часник

Часник містить амінокислоту алліїн , яка володіє антибіотичним і бактерицидну властивостями. Сприяє роботі серцево – судинної системи , і ефективно допомагає при респіраторних захворюваннях.

Цибуля – корисний для запобігання серцево – судинних захворювань , особливо коли підвищується ризик утворення тромбу. Лук служить профілактичним засобом ракових захворювань , зокрема раку шлунка та запобігає виникненню інфекційних захворювань. Цибуля допомагає поліпшити функцію легенів , особливо при астмі .

Щоб отримати всі корисні поживні речовини, що містяться в цибулі і часнику , ці овочі краще їсти в сирому вигляді.

Помідори

Наявність антиоксидантів у складі помідор допомагає виводити токсичні речовини з організму. Лікопін , який входить до складу помідор , нейтралізує вільні радикали в організмі людини і скорочує ризик утворення раку простати. Люди , які часто їдять сирі помідори , найменше схильні до ризику захворювання на рак шлунка або прямої кишки. Також , помідори блокують дію нітрозамінів , що в свою чергу знижує ризик виникнення раку легенів. Вчені довели , що якщо регулярно вживати в їжу помідори , то знижується ризик інфаркту. Вітамін К сприяє зміцненню кісток і запобігає крововилив у мозок.

Насправді помідори відносяться до фруктів , а не овочам . Найкраще вживати помідори в сирому вигляді – в салатах і сандвічах . Соус з помідорів підходить до багатьох страв .

Зелений горошок

Зелений горох багатий білками і вуглеводами , але не жирами. Зелений горох – відмінне джерело клітковини , заліза , вітаміну А і С , водорозчинній клітковиною. До складу зеленого гороху входить тіамін (вітамін В1 ) , який відповідає за забезпечення енергоутворення , забезпечення нормального функціонування нервової системи і вуглеводного обміну речовин.

Зелений горошок краще всього їсти сирим і приготованим на пару. Дуже смачне пюре з зеленого горошку .

Морква

У морквині міститься бета – каротин , який володіє антиоксидантою дією , знижуючи ризик захворювання на рак. Морква допомагає зберігати гарний зір , покращує стан шкіри , зміцнює імунну систему , знижує рівень холестерину.

Завдяки природному солодкому смаку , моркву можна додавати в салати , є як окрему закуску або вживати у вигляді соку.