Навіть відмова від куріння не дає настільки ж сильного ефекту в плані запобігання передчасної смерті, як це робить швидка ходьба. Дослідження вчених з Жіночої лікарні Брігема в Бостоні показало: ходьба у швидкому темпі на 70% знижує для людини ймовірність померти раніше часу.

Дане дослідження охопило майже 17 тисяч жінок віком (у середньому) 72 роки. Підсумком спостережень за ними став вердикт учених про те, що ходити досить швидко, можна в буквальному сенсі втекти від смерті. За словами авторів, вони були вражені поміченим ефектом швидкої ходьби – відмова від куріння, що вважався досі найвпливовішим фактором довголіття, знижує ризик смерті на 50%.

Фахівці розділили, скільки часу їх випробовувані сиділи, і скільки витрачали на фізичну активність, яку вони розділили на легку (наприклад, повільна ходьба), середню і високу (швидка ходьба, вправи, спорт, але не біг). За два роки спостережень за учасницями померли 207 з них.

Проаналізувавши отримані дані, фахівці довели: чим більше часу жінки приділяли занять з середньою та високою активністю, тим нижчий їх ризик близької смерті. Легка фізична активність не давала такого зв’язку.

«Швидка ходьба виявилася напрочуд ефективним засобом продовження життя для літніх людей і для людей всіх віків», – зазначили в результаті дослідники.

Джерело: MedikForum