Прийом холодного душу в жарку погоду загрожує найнеприємнішими наслідками для здоров’я. Про те, як правильно рятуватися від спеки і чого категорично не можна робити після тривалого перебування на сонці, розповіла лікар Олена Карякіна.

За словами медика, багато людей рятуються від спеки за допомогою холодного душу, однак це може спровокувати самі негативні наслідки для здоров’я. Особливо небезпечні такі водні процедури для людей похилого віку і після тривалого перебування на сонці.

За словами медика, різкі перепади температури точно не сподобаються організму, тому загартовуватися слід поступово. В іншому випадку може виникнути загроза спазму судин і інші неприємні наслідки, аж до розриву аневризми.

Готувати організм до холодних обливань слід поступово, роблячи кожен раз воду прохолоднішою. Тільки в такому випадку в підсумку можна буде дійсно насолодитися холодним душем.

Особливо небезпечні обливання прохолодною водою для літніх людей. Влаштовувати собі такі процедури категорично не можна після того, як людина розпарився на спеці.

Карякіна рекомендувала громадянам у віці в жарку погоду контролювати показники тиску. Каву медик порадила замінити зеленим або трав’яним чаєм. При цьому в спеку потрібно обов’язково мати при собі пляшечку з не газованою водою, в яку можна додати часточку лимона.