Вчені провели дослідження, бажаючи з’ясувати, який продукт харчування найбільш ефективно зупиняє старіння. На їхню думку, на даний процес істотний вплив робить куркума.

Співробітники японського національного центру геріатрії і геронтології під час опублікували звіт про свої дослідження. Відомо, в Японії дуже високий рівень тривалості життя. Тим не менш, люди похилого віку не рідко страждають деменцією та хворобою Альцгеймера. Бажаючи змінити медичну статистику, команда вчених вивчила різні природні продукти, намагаючись знайти засіб, який зупиняє старіння.

В ході своєї роботи їм вдалося виявити дуже ефективний засіб, яким виявилася куркума, багата, в тому числі і антиоксидантами.

Читайте також:  Який сніданок небезпечний для здоров'я

Жителі Індії у великих кількостях вживають цю пряність, тести і встановили, вони мають в цілому більш продуктивну пам’ять і активність мозку, ніж їх однолітки з інших країн. Підтвердити позитивний ефект вдалося і в ході експерименту, що тривав 1,5 року. У ньому взяли участь добровольці віком від 50 до 90 років. Всі вони перед початком вживання продукту пройшли тести. По закінченню дослідження вчені зафіксували результат, який довів їх правоту.

Куркумін, що міститься в рослині, на третину поліпшив показання тестів, проведених до початку досліду. У контрольній групі жодних позитивних змін не зафіксовано. При цьому люди зізналися, покращилася не тільки швидкість мислення, але і в цілому настрій.

Читайте також:  Рак став частіше вражати молодих – онколог назвав 9 методів профілактики

Також фахівці виділили харчовий компонент Omega-3. Комплекс поліненасичених жирних кислот благотворно впливає на роботу мозку, а отримати його природним шляхом можна вживаючи оселедець, скумбрію і лососеві, а також в меншій мірі з авокадо і горіхів. Чимало цього мікроелемента міститься в лляній, гарбузовій і оливковій олії.