Патологічну схильність до азартних ігор, або лудоманію, давно визнано небезпечною недугою, здатною зруйнувати життя не тільки самого залежного, а й його близьких. З огляду на масштаби цієї проблеми в суспільстві, Міністерство охорони здоров’я України за підтримки міжнародної компанії FAVBET вирішили провести перше в країні широкомасштабне дослідження феномена ігрової залежності.

Деталі та цілі дослідження

До роботи над цим важливим проєктом залучені провідні профільні організації та окремі фахівці. Зокрема, безпосередньо дослідженням опікується громадська спілка “Центр відповідальної гри” за участю соціологів із “Соціоінформ”, а також психіатрів і наркологів МОЗ.

Основні завдання колективу вчених:

  • Виробити чіткі критерії патологічної та проблемної ігрової поведінки.
  • Створити типові “портрети” як позитивних гравців, так і тих, хто вже відчуває з цим проблеми.
  • Вивчити механізми формування ігрової залежності.
  • Розробити ефективні методи раннього виявлення лудоманії.

“Дослідження покликане закласти наукову базу для профілактики та лікування цієї небезпечної недуги, – підкреслили в МОЗ. – Отримані результати та висновки знайдуть широке застосування як на державному рівні, так і в конкретній медичній практиці”.

Які результати очікуються за підсумками дослідження

  • Серед найважливіших підсумків цієї масштабної роботи можна виділити такі:
  • Рекомендації для грального бізнесу – як визначати проблемних гравців і надавати їм своєчасну допомогу.
  • Поліпшення доступу до медичної допомоги для лудоманів – завдяки впровадженню нових протоколів лікування.
  • Методи самодопомоги для самих гравців – дадуть змогу запобігти формуванню ігрової залежності.

Ба більше, результати стануть основою для розробки комплексу профілактичних заходів як з боку держави, так і безпосередньо гральними компаніями. І можливо, що опції, засновані на результатах цих досліджень, будуть включені в цей додаток Mostbet та інші додатки для азартних ігор.

“Ці дослідження стануть фундаментом для створення сучасної системи профілактики, – зазначили в пресслужбі FAVBET. – Це крок до відповідального та етичного грального бізнесу”.

Підтримка ініціативи з боку гральної індустрії

Читайте також:  Чи варто фарбувати авто рідкою гумою

Як підкреслили у FAVBET, міжнародний досвід показує, що саме організатори азартних ігор виступають локомотивом у боротьбі з лудоманією. Саме вони проводять і фінансують подібні дослідження, а потім впроваджують розроблені рекомендації та методики.

Тому компанія з радістю підтримала ініціативу МОЗ України, побачивши в ній важливий крок до становлення цивілізованої системи азартних ігор у нашій країні. Системи, яка піклується про добробут гравців і суспільства загалом.

“Це дійсно важливо не тільки для окремих компаній, а й для всієї галузі легального гемблінгу, яка зараз активно розвивається в Україні”, – додали у FAVBET.

Висновки

Масштабне дослідження проблеми лудоманії в Україні, що стартувало за підтримки МОЗ і FAVBET, покликане не тільки оцінити її масштаби, а й розробити комплекс заходів для профілактики цієї небезпечної недуги. А отримані наукові дані та висновки закладуть фундамент для створення ефективної національної системи боротьби з ігровими залежностями. Усе це має посилити ефективність тих заходів, які вже використовуються владою для боротьби з таким небезпечним явищем.

Це важливий і своєчасний крок на шляху формування цивілізованої сфери азартних ігор, здатної ефективно протидіяти таким негативним явищам як лудоманія. І можна сподіватися, що зусилля МОЗ і FAVBET не пройдуть дарма, а допоможуть кардинально поліпшити ситуацію з ігровими залежностями в нашій країні.

На правах реклами*

Читайте також:  Исследуем мир вейпинга с продукцией бренда OXVA