Ефективна вентиляція необхідна у будь-яких приміщеннях. Нею повинні бути укомплектовані офіси та торгові зали, промислові приміщення, квартири, приватні будинки. Саме вентиляція приміщень дозволяє забезпечити постійний доступ свіжого повітря, та навіть оптимізувати витрати на кондиціонування/опалення. Про те, якою повинна бути вентиляційна система, та який її тип краще обрати, поговоримо в нашій статті. 

Види вентиляції приміщень

За принципом роботи, усі системи вентиляції можна розділити на три групи: 

  1. Витяжна — допомагає вивести відпрацьовані повітряні маси разом із високим вмістом вуглекислого газу, надлишковою вологою, шкідливими домішками та запахами із приміщення.
  2. Припливна — забезпечує надходження чистого повітря у кімнати.
  3. Припливно-витяжна — поєднує у собі можливості обох видів. 

 

Найбільше переваг має останній тип вентиляції. Такі системи — ергономічні, займають мало місця, підходять, залежно від моделі, для промислових приміщень та приватних помешкань. Якщо припливно-витяжна вентиляція оснащена рекуператором, вона суттєво підвищує енергоефективність вашого помешкання, дозволяючи насолоджуватися приємною прохолодою влітку, та теплом — взимку. Так, рекупераційні вентиляції зберігають до 96% тепла/прохолоди. А ви — суттєво економите на оплаті комунальних платежів. 

Яким характеристикам повинна відповідати вентиляція?

Оптимальний тип системи, а також її характеристики залежать від призначення, місця встановлення вентиляції. Тому варто обирати обладнання індивідуально, консультуючись із компетентними спеціалістами. Ми ж назвемо загальні правила, які полегшать вибір. При придбанні обладнання, обов’язково звертайте увагу на:

 

  • особливості приміщення, його об’єм та призначення;
  • тип теплообмінника (протиточні, перехресні прямоточні, реверсивні);
  • матеріал теплообмінника(алюміній, целюлоза, пластик або мідь);;
  • ефективність рекуперації — ККД обраної моделі повинен складати не менше, ніж 76%. Цей параметр вказується в технічних характеристиках вентиляційної систем;
  • додаткові режими роботи — контроль рівня CO2, вологості, нічний режим та інші, залежно від ваших потреб. 

Найбільш вигідно купувати системи вентиляції напряму у виробника. Так ви отримуєте гарантію якості та оптимальної ціни обраної вами системи.

За матеріали для підготовки статті дякуємо компанії Prana — виробнику вентиляційних систем для дому та бізнесу. 

Вдалого вибору!

*На правах реклами