Лікування кореневих каналів ефективна стоматологічна процедура, яка успішно рятує інфікований зуб. Вона являє собою видалення нерва в разі необоротного пульпіту і періодонтиту.

Ендодонтичне лікування кореневих каналів (https://familydent.ua/endodontiya/) – найкращий спосіб позбутися болісного зубного болю та інших ускладнень.

Протягом кількох днів після первинного прийому стоматолога ви відчуватимете деякий біль і дискомфорт, і це абсолютно нормально. Вам обов’язково призначать знеболювальне.

Щоб забезпечити успішне відновлення порожнини рота, важливо забезпечити хороший догляд за зубами і яснами.

Як подбати про здоров’я порожнини рота після лікування кореневих каналів?

Перший день

Анестезія триває кілька годин, тому ви деякий час після візиту до стоматолога відчуватимете оніміння.

Дуже важливо нічого не їсти й не пити, поки не відновиться чутливість у роті. В іншому разі ви можете випадково вкусити, обпекти або травмувати ту частину рота, яка все ще перебуває під дією заспокійливого. Крім того, ви можете помилково прикусити оброблений зуб і пошкодити його.

Щойно анестезія мине, ви знову зможете почати їсти. Переконайтеся, що ви жуєте з того боку рота, який протилежний місцю, де у вас лікували кореневий канал.

Їжте дуже обережно і намагайтеся якомога менше жувати. Так ви зможете уникнути пошкодження обробленого зуба.

Перший тиждень

Кілька днів після ендодонтичного лікування кореневих каналів зуба ви маєте бути обережними, щоб не подразнювати й не травмувати рот.

Після видалення кореневого каналу рот стає опухлим і чутливим. Ваша мета: якнайшвидше зменшити набряк і організувати всі умови для правильного загоєння.

Вам слід продовжувати жувати протилежним боком рота. Обов’язково дайте обробленому зубу та ураженій ділянці більше часу на відновлення.

Найкращі продукти, які слід вживати відразу після операції на кореневих каналах, – це фруктові коктейлі, йогурт і м’які пластівці.

Перші дні після лікування кореневих каналів зубів мають вирішальне значення для успішного одужання. Дискомфорт і навіть тупий ниючий біль, все це абсолютно нормально після процедури видалення кореневих каналів.

  1. Їжте тільки м’які продукти, які не потребують тривалого пережовування. Деякі харчові продукти та напої можуть нашкодити. Уникайте занадто гарячих і холодних страв. Замість цього обирайте їжу та напої помірної температури. Ясна в цей час можуть бути особливо чутливими до екстремальних температур. Вони призведуть до болю та дискомфорту.
  2. Не купуйте жувальні цукерки та липкі продукти, які можуть витягнути тимчасову пломбу або коронку. Не жуйте жуйку.
  3. Не вживайте тверду їжу: яблука, лід, цукерки та моркву. Вони можуть пошкодити оброблений зуб.
  4. Уникайте гострої їжі, вона подразнюватиме чутливі ділянки.
  5. Відмовтеся від алкоголю, оскільки він може посилити кровотечу.

Що можна їсти?

Приготуйте на сніданок омлет, йогурт або смузі.

На полуденок відкладіть стиглі, консервовані, варені або м’які фрукти.

Варені овочі або суміші з овочів у трохи теплому супі складуть непоганий обід.

На вечерю підійде картопляне пюре і м’ясний рулет або порція макаронів.

Гігієна порожнини рота

Хоча догляд за зубами важливий завжди, запобігання розвитку інфекції особливо актуальне в період відновлення. Акуратно чистіть уражену ділянку щіткою і ниткою. Не натягуйте нитку навколо обробленого зуба. Ви можете випадково змістити тимчасову пломбу. Збільшіть кількість рідини для полоскання рота.

Знеболювання

Тупий біль не привід для тривоги. Неприємні відчуття можуть тривати кілька днів, але іноді зберігаються протягом кількох тижнів.

Вам мають прописати протизапальні та знеболювальні препарати. Вам також можуть прописати антибіотик, якщо інфекція поширюється за межі коренів зуба.

Якщо ви хочете зменшити біль і набряк, ви можете полоскати порожнину рота теплою солоною водою. Просто розчиніть чайну ложку солі в чашці теплої води. Робіть це до трьох разів на день.

ендодонтія

Тривалий догляд після лікування кореневих каналів

Після початкової процедури вам призначать повторний прийом. Щойно рана трохи загоїться, і тимчасову пломбу буде видалено, кореневий канал буде заповнено і запечатано. Для завершення відновлення інфікованого зуба буде встановлено постійну пломбу або коронку. Коронка вбереже зуб від руйнування в майбутньому.

На цьому лікування кореневих каналів у разі пульпіту буде завершено. Однак вас можуть попросити про додаткові спостереження для перевірки стану зуба. Вкрай важливо, щоб ви ніколи не нехтували відвідуванням стоматолога.

Ви повинні продовжувати чистити зуби двічі на день. Обирайте зубною щіткою з м’якою щетиною. Не нехтуйте зубною ниткою, користуйтеся нею раз на день.

Регулярно відвідуйте стоматологічну клініку https://familydent.ua/ для чищення зубів від зубного нальоту і виявлення карієсу на ранній стадії.

На правах реклами*