Вода з газом становить набагато більшу небезпеку для зубів, ніж вода без газу, як встановили стоматологи. Це пов’язано з тим, що в газованих різновидах міститься більший рівень кислоти, який шкідливо впливає на зубну емаль.

В наступний раз при погляді на мінеральну воду з газом або без газу зробіть вибір на користь останньої. Дослідники з Школи стоматології при Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі з’ясували, що мінеральна вода з газом буває більш кислотною. Це є наслідком наявності у ній більшої кількості добавок, що викликають хімічну реакцію, яка народжує вуглекислоту і забезпечує напій характерним присмаком “бульбашок”. Однак та ж сама субстанція може серйозно зашкодити здоров’ю порожнини рота.

Читайте також:  Чи справді сир небезпечний для серця

Людям, які вживають воду з газом необхідно не полоскати цією рідиною рот. Однак для тих людей, у роті яких виробляється велика кількість слини, вода з газом не так страшна. Автори дослідження підкреслюють, що вплив цього напою на здоров’я порожнини рота недостатньо вивчалася експертами. Але відомо, що багато дуже поширених безалкогольних напоїв начебто соків, газованої води і енергетиків, є різною мірою кислотними. А кислота в напоях руйнує зубну емаль. Приміщення спеціальних добавок у мінеральну воду погіршує цю проблему.

Особливо велику небезпеку вода з газом становить для людей, які мимоволі нею рот полощуть багато раз в день всякий раз, коли її вживають. Тільки при виробленні великої кількості слини ризик руйнування зубної емалі в цьому випадку є мінімальним. І все-таки вода без газу є найкращим вибором серед всіх безалкогольних напоїв, коли справа стосується здоров’я порожнини рота.

Читайте також:  Медики назвали перші симптоми раку ротової порожнини

Джерело: MedikForum