Надмірне обмеження живлення при спробі схуднути може дати зворотний ефект та уповільнити втрату ваги. Дієтологи розповіли про поширені звички, які тільки заважають досягти стрункості.

Багато хто вважає, що якщо вони набирають вагу через надмірне споживання їжі, то обмеження харчування допоможе схуднути. Дієтолог Ліза Московіц звернула увагу, що якщо тіло людини не отримує калорій та поживних речовин, необхідних їй для коректного функціонування, то організм намагатиметься утримати жирові клітини.

Експерт у галузі харчування Емі Шапіро радить не зловживати смузі та ретельно вибирати інгредієнти для таких напоїв, які вважаються ідеальною складовою раціону за бажання схуднути. Іноді є ризик зробити їх надмірно калорійними та солодкими.

Синонімом здоров’я не є перехід на безглютенові продукти. Іноді це призводить до вживання більшої кількості оброблених складових раціону. Налягати рекомендовано на цілісні продукти, включаючи картопля, боби та безглютенові злаки.

Небезпечно та надмірно захоплюватися відмовою від вуглеводів. Дієтологи Теммі Лакатос Шамес і Лісс Лакатос пояснюють, що схуднення при такому підході матиме тимчасовий характер. Вуглеводи є паливо для мозку і м’язів, без них посилюється потяг до солодкого.

Багато хто в гонитві за стрункість пропускає їжу. Якщо не йдеться про інтервальне голодування і певну послідовність, то сенсу у відмові від трапези немає. З великою часткою ймовірності дефіцит калорій просто заповниться при наступному прийомі їжі.

Дієтолог Ліза Янг називає хибним повністю відмовлятися від жирів. Є і їх корисні варіанти, наприклад, горіхи та оливкова олія. Головне просто стежити за їх кількістю у раціоні.

Шапіро звернула увагу на безглуздість знежирених продуктів. Вони не насичують організм, людина з’їдає більше і це загрожує переїданням. Разом з відмовою від вуглеводів багато хто прагне з’їсти побільше білка. Янг не радить цього робити, закликаючи забезпечити собі збалансований раціон, орієнтуючись на розмір порцій та почуття голоду.

Вживання веганської дієти може бути здоровим і, безумовно, здатне допомогти із втратою ваги. Однак, якщо дотримуватися такого режиму живлення неправильно, це загрожує набором додаткових кілограмів. Фахівці рекомендують уникати надлишку вуглеводів, горіхів, олій та інших калорійних продуктів.