При кип’ятінні водопровідної води багато хто помічає, що на стінках чайника залишається білий накип. Експерти вирішили перевірити, які твердження про неї правдиві, а які є не більше, ніж міфами.

Накип не є брудом чи наслідком шкідливих речовин, у воді. Водопровідна рідина містить безліч мінералів, які мають властивість накопичуватися. У довгостроковій перспективі вони утворюють білі грудки або порошкоподібний наліт. Найчастіше у складі води можна знайти кальцій та магній у різних комбінаціях. Особливо багато такого накипу у твердій воді, а саме вона зазвичай тече з крана.

Хоча рідина містить певні мінерали, концентрації останніх там недостатньо, щоб вважати її добрим джерелом таких. Більшу частину необхідного кальцію та магнію людина отримує з продуктів харчування. Неправдою виявилася думка, що через воду, що провокує накип, можуть виникнути камені в нирках. Концентрації там мінералів не вистачить для того, щоб вплинути на організм.

Читайте також:  Серцева недостатність у жінок розвивається по-іншому

Пити таку воду не дуже приємно, тому експерти рекомендують частіше мити чайник. Вживати її можна без побоювань за здоров’я, але не варто розцінювати таку воду як джерело корисних мінералів.