Якщо ви з тих, хто давно хоче кинути палити, але поки у вас це не виходить, то спробуйте скористатися легкими способами кинути палити, наведені нижче, та у вас нарешті все вийде. У статті не буде інформації про шкоду куріння, так як про це тепер всі знають з дитинства, а тільки лише поради, які допоможуть вам позбавитися від цієї звички.

1. Складіть план. Ви не можете просто взяти і сказати: “Я збираюся кинути палити сьогодні.” Ви повинні підготувати себе. Запланувати те, що вже так давно збираєтеся зробити. Запишіть протягом якого часу і як ви будете кидати курити. Що ви будете робити, коли ви отримуєте бажаний результат. Роздрукуйте собі план і повісьте його на стіні будинку і на роботі.

2. Мотивація. Один з головних помічників у ваших змінах – мотивація. Саме мотивація часто допомагає досягти бажаної мети. Гарненько обміркуйте всі дрібні і великі позитивні сторони у відмові від куріння і запишіть їх на аркуші паперу. Коли сила волі слабшає, то беріть в руки цей список і уважно перечитуйте. Можна навіть подумки уявляти себе всі ці плюси, щоб краще відкласти їх у пам’яті. Намагайтеся нагадувати собі про тих причинах кожен день.

 3. Все починається з першого разу. Під час кидання палити у вас часто можуть з’являтися думки, що можна викурити одну сигарету, так як одна сигарета шкоди не принесе. Знайте, що це дуже підступна думка! Завжди після першого разу слідує другий, а після другого слідує третій. Не обманюйте себе. Єдиний порив, майже завжди призводить до рецесії. На одному разі нічого не закінчиться, а тільки з’явиться бажання викурити ще одну цигарку.

4. Приєднуйтесь до форуму. Одним з кращих ваших помічників кинути палити може виявитися форум кинули палити. Ви не відчуваєте себе так самотньо, коли ви нещасні. Зайдіть в інтернет, познайомтеся з іншими, які проходять через теж саме, почитайте щоденники як кинули палити.

5. Заохочуйте себе. Складіть план для вашого винагороди. Потрібно винагородити себе після першого дня, і другого, і третього. Ви можете це робити кожну нову тиждень після останньої сигарети. Придумайте собі гарну винагороду, яке ви будете з нетерпінням чекати: компакт-диски, книги, футболки, взуття, масаж, велосипед, обід в улюбленому ресторані … все, що ви можете собі дозволити. Навіть краще: збирайте все, що ви б витратили на куріння щодня, і кладіть це в банку. Це ваша нагорода, яку ви витратите на подарунки собі.

6. Затримка. Коли починають з’являються думки про те, щоб закурити, то спробуйте відтягнути цю дію. Виконайте одну або декілька дій: зробіть 10 глибоких і повільних вдихів; випийте води; з’їжте щось смачне, але легке (горіхи, родзинки, овочі, фрукти); зателефонуйте комусь по телефону і просто поговоріть на якусь тему, щоб відволіктися; зробіть фізичні вправи. Пройде зовсім небагато часу і бажання само піде про вас, або ви просто про нього забудете.

7. Замініть негативні звички на позитивні. Замість куріння ви можете зробити глибокий подих, масаж шиї і плечей, і тому подібне. Постарайтеся шкідливу звичку не тільки прибрати, але і замінити на якесь корисно дію, і тоді позитивні зміни в вас не змусять себе чекати.

8. Звичка покидає вас. Найтяжчі часи при киданні курити – перші дні, тижні. Постарайтеся протриматися перші дні, тижні і ви будете поступово помічати, що з кожним тижнем вам все легше боротися зі старою звичною. Це відбувається від того, що поступово нікотин залишає ваш організм, а також звичка починає втрачати свою силу, а значить, ви стаєте здоровішими і вільнішими.

9. Підтримка рідних і друзів. Попросіть своїх друзів або сім’ю підтримати вас. Підтримка близьких людей допомагає психологічному настрою. Постарайтеся в цей період проводити час з сім’єю на природі, займаючись активним відпочинком, або після роботи влаштуйте собі прогулянку по вечірньому парку разом з кимось з ваших близьких. Так ви і з близькими поспілкуєтеся, і самі відпочинете після робочого дня, і отримаєте шматочок здоров’я.

10. Знайдіть собі партнера для кидання палити. Ця людина теж повинна бажати кинути палити. Підбадьорюйте і допомагайте один одному у важкі хвилини, а також звертайтеся один до одного, коли відчуєте, що бажання посилюється.

11. Займіться медитацією. Практика медитації вчить керувати своїм розумом і бажаннями. Завдяки цій практиці ви будете здатні не піти на поводу у своїх бажань і уподобань, а управляти ними. Станьте господарем своєї долі, а не рабом своїх звичок.

12. Думайте позитивно. Це найважливіша рада для всіх. Сила думки дуже багато вирішує. Якщо ви будете вірити в себе і мислити позитивно, то у вас обов’язково все вийде. Повірте, це працює. Скажіть собі, що ви можете зробити це, і все у вас вийде. Скажіть собі, що ви не можете це зробити, і ви напевне не зробите це.