Інші симптоми діабету включають почуття спраги та потребу в сечовипусканні частіше, ніж зазвичай.

Діабет – це серйозне захворювання, яке змінює життя, через яке рівень цукру в крові стає надто високим. Існує два типи діабету – тип 1 і тип 2. Достеменно не відомо, що викликає тип 1, хоча вважається, що він викликаний аутоімунною реакцією.

Діабет 2-го типу зустрічається набагато частіше, ніж 1-го типу – на його частку припадає близько 90% випадків. Зазвичай це пов’язано з такими факторами, як недостатнє фізичне навантаження та надмірна вага, але воно також може бути генетичним.

Як і при будь-якому захворюванні, що раніше ви помітите ознаки діабету 2 типу, то швидше ви зможете отримати необхідне лікування.

Проте експерт поділився менш відомою ознакою, яка може з’явитися на шкірі.

«Кожна мітка – це невеликий наріст епідермальної та дермальної тканини розміром від одного до кількох міліметрів», – каже лікар загальної практики Юрій Зав’ялов.

За словами лікаря, вони найчастіше зустрічаються у складках шкіри, у тому числі:

  • На шиї
  • Під грудьми
  • Навколо пахви
  • Навколо паху.

“Шкірні мітки є м’якими наростами тілесного кольору, що виступають з поверхні шкіри на невеликій ніжці”, – сказав він.

Лікар пояснив зв’язок між шкірними мітками та діабетом.

«Відмітки на шкірі можуть бути ознакою діабету, оскільки вважається, що високий рівень цукру в крові може бути фактором, що сприяє їх зростанню. Високий рівень цукру в крові є ознакою діабету і може бути викликаний резистентністю до інсуліну, внаслідок якої клітини організму не можуть видалити цукор із крові, оскільки клітини стійкі до дії інсуліну. Інсулінорезистентність може призвести до підвищення рівня інсуліну та глюкози у крові та, як наслідок, до метаболічних порушень», – пояснює лікар Зав’ялов.

Причина появи плям на шкірі не завжди відома, але іноді вони виникають через тертя шкіри про шкіру.

Однак у вас більше шансів їх розвинути, якщо:

  • Ви страждаєте на ожиріння або маєте складки шкіри, які труться один про одного.
  • У вас є діабет 2 типу, оскільки вважається, що важка резистентність до інсуліну призводить до зростання більшої кількості шкірних міток.
  • Ви вагітні, оскільки вважається, що гормональні зміни спричиняють зростання шкірних відкладень.

Лікар також вважає плями на шкірі можливою ознакою діабету.

“Хоча наявність численних плям на шкірі і нешкідлива, вони можуть бути ознакою того, що у вас занадто багато інсуліну в крові або діабет 2 типу”.

Діабет 2 типу можна запобігти, якщо виявити симптоми вчасно та розпочати лікування.