Нове дослідження передбачає, що щоденне вживання фруктового соку може знизити артеріальний систолічний тиск на 3,7 міліметра ртутного стовпа (мм рт. ст.).

Високий кров’яний тиск, також відомий як гіпертонія, зустрічається приблизно у кожного третього дорослого мешканця західних країн. Така висока поширеність викликає занепокоєння, оскільки гіпертонія може стати небезпечною основою серцевих нападів та інсультів.

На щастя, ви можете контролювати кров’яний тиск, читаючи свій дієтичний вибір.

“Нове дослідження передбачає, що це може бути так само просто, як випити невелику склянку фруктового соку. Незалежно від того, чи віддаєте перевагу апельсину або яблуку, солодкий напій може тримати ваш кров’яний тиск під контролем, якщо ви оберете 100-відсотковий варіант”, – каже сімейний лікар Тетяна Захарова.

Читайте також:  Пластичний хірург розповіла, як можна замінити хірургічне втручання косметологією

Грунтуючись на 93 попередніх дослідженнях, нове дослідження оцінило 12 різних продуктів з вмістом цукру, щоб допомогти зрозуміти, як вибір дієти впливає на гіпертонію.

Дослідницька група виявила, що помірне споживання фруктового соку призводить до «невеликого значного зниження ваги».

Сік, що містить лише натуральний цукор, зміг знизити кров’яний систолічний тиск на 3,7 мм рт. ст. – Тиск усередині артерій, коли серце б’ється. Причина, через яку популярний напій може позитивно впливати на гіпертонію, полягає у вмісті в ньому вітамінів та флавоноїдів, які надають захисну дію на серцево-судинну систему та можуть зменшити запалення.

З іншого боку, еквівалентне споживання цукру із суміші джерел цукру, включаючи колу, призвело до середнього збільшення артеріального систолічного тиску на 6,9 мм рт. ст.

Читайте також:  Вчені розкрили відразу сім причин хропіння

“Найбільша користь для артеріального тиску була пов’язана з тривалим вживанням від 50 до 150 мл склянки фруктового напою на день. Однак вживання цільних фруктів, які також містять клітковину, принесло ще більшу користь”.

Крім того, вживання фруктів може зменшити ймовірність виникнення карієсу.

В цілому дослідження підтверджує попередні дані про те, що щоденне вживання склянки 100-відсоткового фруктового соку може знизити показники артеріального тиску.

Результати показують, що рекомендації громадської охорони здоров’я, спрямовані на допомогу людям у профілактиці та лікуванні гіпертонії, мають розрізняти натуральні та додані цукри, пояснює Захарова.