Вчені відкрили солодкий спосіб убити бактерії, який потенційно може врятувати сотні тисяч пацієнтів з інвалідними захворюваннями легень – мед манука.

Mycobacterium abscessus з високою лікарською стійкістю, також відома як NTM, відноситься до того ж сімейства, що і туберкульоз. Але як тільки він проникає у легені пацієнта, його майже неможливо повністю знищити.

Вчені стверджують, що комбінація звичайного антибіотика амікацину та меду манука, відомого своїми цілющими властивостями, справді може вбивати смертельні бактерії та значно зменшувати побічні ефекти ліків. Вони змішали їх у спреї, щоб боротися із стійкими бактеріями.

Дослідники використовували зразки бактерій від 16 інфікованих пацієнтів з муковісцидозом та протестували суміш амікацину та меду мануку, щоб визначити, яке дозування необхідне для знищення бактерій.

“Кількість амікацину, що зазвичай використовується у пацієнтів, зазвичай становить 16 мікрограмів на мілілітр. Але результати показують, що після додавання меду манука кількість амікацину, необхідна для боротьби з мікробами, становить лише два мікрограми”.

Поєднавши натуральний інгредієнт, такий як мед манука, з амікацином, вчені знайшли спосіб потенційно вбити ці бактерії за допомогою у вісім разів меншої кількості ліків, ніж раніше.

Це може значно покращити якість життя багатьох пацієнтів, особливо пацієнтів із кістозним фіброзом.