За словами дієтологів, вживання деяких жирів необхідно для повноцінної роботи організму і зменшення зайвої ваги. Взимку, коли організм особливо потребує жирної їжі для опору холоду і вироблення енергії в суворих погодних умовах, – диєтологічні рекомендації щодо жирів стають, як ніколи, актуальні.
 

Відомо, що при переїданні жирної їжі маса тіла може швидко збільшуватися. Однак далеко не всі жири завдають шкоди фігурі, підкреслюють фахівці. Приміром, авокадо містить в собі жирні кислоти, які сприяють схудненню. Крім того, в авокадо містяться у величезній кількості корисних поживних речовин, що в сукупності робить його чудовим продуктом для підтримки гормонального балансу і контролю над і жиром. Особливо корисний авокадо тим, хто активно тренується – його вживання в цьому випадку допомагає наростити м’язи.
 
Інший важливий жирний продукт – оливкова олія – сприяє прискоренню обмін речовин і зменшенню почуття голоду. Для того, щоб організм почав інтенсивніше розщеплювати жири і виводити шкідливі речовини, можна просто випивати чайну ложку оливкової олії (на добу) або ж з’їдати десять консервованих оливок.
 
Також дієтологи рекомендують включати в свій денний раціон горіхи. Ненасичені жири, які в них містяться, сприяють профілактиці серцевої недостатності, інсультів та інфарктів, успішно борються з «поганим» холестерином, пригнічують відчуття голоду. За словами фахівців, горіхи можна використовувати під час готування, додаючи їх в каші, йогурти, тушковані овочі, страви з курки, супи, салати і т.д.
 
Крім того, дуже корисно вживати в їжу лляне масло – цей жирний продукт не дозволяє організму робити запаси, так як в силу свого унікального складу розщеплює жир на звичайну воду і гліцерин, які просто виводяться назовні. До того ж нерафіноване лляне масло є антиканцерогенним. Його дієтологи радять додавати в салати або пити так само, як оливкове масло.
 
У списку корисних для фігури жирних продуктів знаходиться і сьомга. Майже половину цього продукту становить білок, а ще в ній містяться жирні кислоти Омега-3, які надають на організм дію, що приводить до зниження ваги. Для тих, хто дотримується низьковуглеводної або білкової дієти, сьомга просто незамінна, вважають медики. Крім білка і жирних кислот, до її складу також входять мінерали і вітаміни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЖИРНА ЇЖА ЗАХИЩАЄ ВІД ОЖИРІННЯ

ВИЯВЛЕНО НОВИЙ ПОБІЧНИЙ ЕФЕКТ ВІД ВЖИВАННЯ ЖИРНИХ ПРОДУКТІВ

НАЗВАНА ЇЖА, ВІД ЯКОЇ ХИЛИТЬ НА СОН