Зморшки навколо очей є одними з найпоширеніших проблем, пов’язаних зі старінням. Найчастіше вони з’являються раніше, ніж інші ознаки старіння. Вся справа в тому, що шкіра навколо очей дуже тонка, від чого вона і швидко втрачає свіжість.

Які причини швидкої появи зморшок навколо очей, розповімо в нашому матеріалі.

Зморшки навколо очей після 20 років

Гусячим лапкам цілком властиво утворюватися в ранньому віці. Вони з’являються з-за гіпертонусу кругового м’яза ока. Він може бути істинним або хибним. У першому випадку мова йде про особливості будови м’язів, які провокують спазм в певних областях. В результаті утворюється сіточка зморшок, яка має індивідуальний малюнок.

Помилковий гіпертонус пов’язаний з погіршенням зору. Короткозорих людей стає все більше, особливо через роботу. Щоб розгледіти віддалений об’єкт багато людей примружуються, через що звичка закріплюється. В результаті з’являються зморшки навколо очей, а точніше в тій складці, яка виникає під час звуження очної щілини.

Впливає на шкіру і сонце. Ультрафіолетові промені можуть створити справжню катастрофу зі шкірою навколо очей. Перші ознаки фотостаріння є навіть у юних дівчат.

Зморшки навколо очей після 30 років

Вже після 30 років відбуваються незворотні зміни в організмі. Основна причина – це зниження тонусу шкіри. З часом сповільнюється синтез колагену і еластину, шкіра стає тоншою, мімічні зморшки – більш помітними. Після 30 років на шкірі починають відбиватися всі гріхи молодості: неправильне харчування, шкідливі звички, неправильний догляд. А вже після 40 років вироблення жіночих статевих гормонів знижується. З-за цього зморшки навколо очей стають ще більш помітними.

Джерело: МедікФорум