Канадські дослідники, які зіткнулися з тим, що людина, яка попробовала алкоголь в 14 років, до свого 16-річчя може стати справжнім алкоголіком, уклали загальну тезу для цієї проблеми. Вчені з Університету Вермонта змогли встановити переконливу кореляцію між раннім досвідом вживання спиртного і підвищеним ризиком розвитку раннього алкоголізму.

Автори дослідження проаналізували дані про стан органів та роботу організму в цілому у двох тисяч 14-річних підлітків з Англії, Ірландії, Франції та Німеччини. Фахівці зробили висновок, що саме ранній досвід знайомства з дією алкоголю грає роль серйозного чинника розвитку алкоголізації, зокрема, у чоловічого населення. Вони встановили, що в тих випадках, коли молоді люди хоча б раз напивалися у віці з 14 до 16 років, алкоголізм у міру віку в них розвивався набагато частіше, ніж у тих, хто в цей період життя спиртне не пробував.
 
Коментуючи дану взаємозв’язок, доктор Х’ю Гараван з Університету Вермонта пояснив, що підлітки у віці 14-16 років найбільш психологічно уразливі, і багато їхніх вчинків сильно впливають на тягу до алкоголю в майбутньому. Серед факторів, що збільшують ризик розвитку алкоголізму в майбутньому, називаються і такі феномени, як спадковість, склад характеру і особистість кожної конкретно взятої людини. Ранній досвід вживання спиртного фахівці виділяють окремо, тому що наявні дані показують – саме він може спрацювати «вмикачем» негативних факторів.
 
У більшості випадків розвитку раннього алкоголізму до цього сумного явища призвела, спочатку, та обставина, що людина занадто рано спробувала алкоголь. Про це, на думку експертів, теж свідчать дані з історій хвороб європейських підлітків.

Читайте також:  Популярні напої, які збільшують ризик раку ротової порожнини

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ВПЛИВАЄ АЛКОГОЛЬ НА МОЗОК

ВПЛИВ АЛКОГОЛЮ НА ОРГАНІЗМ

ЯК АЛКОГОЛЬ ВПЛИВАЄ НА НАСТРІЙ?