Розігрівання їжі в мікрохвильовці автори нового дослідження пов’язали з розвитком цілого ряду небезпечних для здоров’я і життя порушень – безпліддя, діабету, ожиріння та онкології.

Вкрай шкідливу бік використання мікрохвильових печей виявили індійські вчені з лікарні Indira IVF Hospital в Нью-Делі. Їх спостереження свідчать про те, що в мікрохвильових печах небезпечно розігрівати їжу в пластикових контейнерах.

«Розігрівання їжі в пластикових контейнерах з допомогою мікрохвильовки призводить до стрибків артеріального тиску, а також збільшує ризик безпліддя, діабету, ожиріння, раку», – саме так звучить підсумкове резюме фахівців за підсумками проведеної роботи.

Автори роботи відзначають, що поміщені в мікрохвильовку контейнери виділяють в процесі нагрівання 95% хімікатів, які містяться в них, у тому числі канцерогенних. Найбільшу стурбованість медиків викликає бісфенол-А: дана речовина, як свідчать різні наукові дослідження, має властивість проникати в кровотік і провокувати процеси, що спричинюють розвиток безпліддя, гормональних збоїв а також пухлин.

Примітно, що вчені не вперше висловлюються проти розігрівання їжі в пластикових контейнерах в мікрохвильових печах. За даними ВООЗ, на здоров’я людей, що використовують пластикові контейнери для приготування страв в мікрохвильових печах, можуть чинити вплив речовини EDC, що порушують роботу ендокринної системи людини. Науці вже відомо, що EDC здатні впливати на процес виділення людським організмом певних гормонів, які впливають на різні процеси, включаючи репродуктивну систему, зростання, сон і загоєння ран.

Джерело: МедікФорум