Вченими Американської академії неврології проведено дослідження, яке показало, що любов до дієтичної газованої води може обернутися серйозними наслідками для психіки людини. Фахівці з’ясували, що регулярне вживання підсолодженних напоїв, особливо дієтичних з штучними замінниками цукру, пов’язано зі зрослим ризиком депресії серед літніх людей.

У ході дослідження вчені вивчали вживання різних продуктів серед 263.925 людей у віці від 50 років до 71 року протягом року. Такими продуктами були обрані підсолоджені вироби, кава і чай, – які поширені повсюдно. Дослідники вважали, що їх постійне вживання може мати важливі фізичні, або психічні наслідки.
 
Коли через десять років вчені оцінили стан психічного здоров’я учасників дослідження, виявилося, що понад 11 тисяч осіб мали депресію, яка розвинулася. Медики встановили, що помірно високий ризик депресії виявився пов’язаний з частим вживанням підсолоджених продуктів, при цьому до групи людей з найбільш високим рівнем ризику потрапили ті учасники, які вживали дієтичну соду.
 
Показово, що все більше дослідних робіт демонструє, що напої з штучними замінниками цукру (насамперед, такими як спленда, аспартам, сахарин) можуть чинити негативний вплив на здоров’я людини.
 
Що стосується інших напоїв, які також досліджувалися фахівцями, то з’ясувалося, що вживання кави знижує ймовірність розвитку депресії. «Люди, які вживають як мінімум чотири (а часто і більше) чашки кави в день, на 10% менш схильні до розвитку депресії порівняно з тими, хто кави не вживає», – такий вердикт учених.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГАЗОВАНА ВОДА МОЖЕ ВБИТИ ЛЮДИНУ ВСЬОГО ЗА РІК

ГАЗОВАНА ВОДА “МСТИТЬ” КАМЕНЯМИ В НИРКАХ