Повернути зір сліпим від природи пацієнтам — завдання, здавалося б, абсолютно нерозв’язне. Однак експерти заявили, що вдалося це зробити. Детальніше — в матеріалі.

Міжнародна групи експертів створила принципово нову генну терапію, яка необхідна для того, щоб допомогти людям, які втратили зір через спадкового захворювання. Мова йде про вроджений амарозе Лебера. Завдяки терапії можна повернути зір до тієї міри, коли людина здатна орієнтуватися в лабіринті при неяскравому освітленні.

Нова терапія отримала назву «voretigene neparvovec». Це генетично змінена версія нешкідливого вірусу.

В експерименті на добровільній основі взяли участь 29 пацієнтів. З них 27 людям вдалося досягти відмінних результатів: у плані зору воно сильно покращав. Зокрема, у пацієнтів збільшилася чутливість до світла, покращився периферичний зір.

Читайте також:  Про які хвороби сигналізує сонливість після обіду

Зрозуміло, про повне відновлення зору не могло йти й мови — поки таке непідвладне вченим. Однак люди почали бачити форми предметів, світло. Тому їм не була потрібна, як раніше собака-поводир. Терапія здатна допомагати протягом двох років. Після цього потрібно провести її знову.

Відзначається, що методика дозволить боротися з 225 генетичними мутаціями, які викликають сліпоту. Вчені вважають це справжнім прогресом.

Джерело: 7mednews