Міжнародна дослідницька група, до якої увійшли фахівці з Великобританії і Канади, вивчила 45 найкасовіших мультфільмів в історії кіно. Результати цього дослідження лягли в звіт, який отримав від учених назву «Мультфільми вбивають».
 

З’ясувалося, що документ не дарма отримав такий суворий заголовок. Дослідники (співробітники Лондонського університетського коледжу і Університету Оттави) прийшли до висновку, що популярні мультфільми можуть бути вкрай жорстокими у своєму контексті – настільки, що «обганяють» в цьому навіть доросле кіно.
 
Мультики, які вважаються милою дитячою забавкою в реальності демонструють дітям неприйнятні в нормальному суспільстві способи комунікації. Згідно з даними дослідників, у двох з трьох мультфільмах (це більше 60 відсотків випадків) головні герої гинуть. Тим часом, у дорослих фільмах подібна доля головних героїв спостерігається лише в половині випадків.
 
Смерть і трагічні обставини, як переконалися дослідники, взагалі є одним з найпоширеніших сюжетів у мультфільмах. Фахівці встановили, що батьки головних персонажів у дитячих мультфільмах гинуть в п’ять разів частіше, ніж у дорослому кіно. Так, наприклад, в мультфільмі «У пошуках Немо» мама головного героя вже на п’ятій хвилині гине від зубів морського хижака баракуди. У «Тарзана» батьки Тарзана також вмирають на п’ятій хвилині – будучи з’їденими леопардом.
 
«Дитячі мультфільми, імовірно, невинна форма розваги, однак вони буквально нашпиговані смертю і вбивствами», – резюмували дослідники після перегляду 45 найпопулярніших мультфільмів. Батькам є над чим подумати.

Читайте також:  Про можливий вплив кави на здоров'я нирок попередили вчені

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГАДЖЕТИ ДЛЯ ДИТИНИ: ЗА І ПРОТИ

КОМП’ЮТЕРНІ ІГРИ В ДИТЯЧОМУ ВІЦІ: КОРИСТЬ І ШКОДА

ЧОМУ ДІТИ БРЕШУТЬ БАТЬКАМ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News