Чому весь сучасний хліб і будь-які макаронні вироби шкідливі для здоров’я? Як і чим обробляють і відбілюють борошно, щоб здешевити кінцевий продукт?

Чи можна назвати хліб хлібом?

По суті, сучасний хліб складно вважати хлібом – так, це те ж саме борошно, вода і сіль, але тільки якість борошна кардинально погіршилося. Все це обумовлено первинним завданням хліба – стати дешевим продуктом харчування, здатним нагодувати мільйони.

Сама назва «борошно вищого гатунку» вводить в оману – це не характеристика користі продукту, це характеристика найбільш агресивної обробки вихідного зерна. Причому, будь-якого зерна: неврожай чи погана якість пшениці давно не грають ніякої ролі.

Як роблять борошно?

Поживна цінність борошна дійсно висока, оскільки вона містить багато калорій. Але з точки зору біологічної цінності – це високовуглеводна пустушка, оскільки в борошні вищих сортів не залишається ні білків, ні справжніх вітамінів і мінералів.

У сучасній технології виготовлення борошна зерно розмелюють, а потім просівають. Дрібний помел вищих сортів відсіває такі що містять вітаміни, мінерали та клітковину «домішки», як оболонка і зародок зерна, залишаючи лише крохмаль.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Чи містить хліб клітковину?

Навіть в борошні грубого помелу (так званого «шпалерного борошна») міститься всього 2,3% клітковини, а в борошні вищого сорту – не більше 0,1%. Іншими словами, в 100 грамах звичайного хліба знаходиться якихось 0,1 грам клітковини, а в хлібі з «висівок» – 2 грами.

Денна норма споживання клітковини становить приблизно 20-30 грамів. Очевидно, що покрити цю потребу хлібом не так вже й просто. Те ж саме стосується вітамінів і мінералів: в хлібі їх міститься мінімальна кількість.

Навіщо відбілюють борошно?

Борошно самих вищих сортів дійсно має білий колір, але його вихід становить 10 кг на одну тонну зерна . Очевидно, що в масовому хлібопеченні його використовувати просто не вигідно, а так як покупцеві подобається білий хліб, то борошно відбілюють штучно.

Читайте також:  Чому важливі сушильні камери для обробки деревини?

Для відбілювання борошна використовують діоксид хлору, перекис бензоїлу і кальцію, піросульфіт натрію та інші хімічні сполуки. Відзначимо, що ці ж речовини використовуються в пральних порошках і побутовій хімії для дезінфекції і відбілювання.

Використання добавок

Розкладаюча крохмаль до глюкози хеміцелюлаза; консерванти бромат калію і аскорбінова кислота, емульгатор лецитин, одержуваний з генетично змінених соєвих бобів, і заборонений в ряді європейський країн – звичайні добавки при хлібопеченні.

Оскільки всі ці добавки («ферменти») класифікуються як «технічні допоміжні засоби», не виявляються в кінцевому продукті, то виробник не зобов’язаний згадувати їх на упаковці продукту як компоненти готового хліба .

Дріжджі: користь чи шкода?

Дріжджі, які використовуються в сучасній хлібопекарській промисловості виходять промисловим шляхом з відходів целюлозної промисловості, бавовняного лушпиння, відходів спиртових виробництв та інших малоприємних продуктів .

У шлунку такі дріжджі розмножуються в геометричній прогресії (нагадаємо, що дріжджі – свого роду живий організм), пригнічуючи природну мікрофлору кишечника. Не рідкісні висловлювання лікарів про те, що вживання дріжджів шкодить здоров’ю.

Читайте також:  Чому важливі сушильні камери для обробки деревини?
Чи корисний житній хліб?

Сірий колір магазинного хліба не повинен вас обманювати: по суті, цей той же самий продукт, що і білий хліб, але з іншими барвниками і смаковими ароматизаторами. Вкрай малоймовірно, що ви зможете придбати в звичайному магазині справжній хліб.

Все вищесказане поширюється на будь-які хлібобулочні і макаронні вироби: борошно з твердих сортів пшениці обробляється так само, як і будь-яке інше. Навіть найдорожчі промислові макарони містять відбілювачі і емульгатори.

Продукти, що продаються в магазинах під назвами «хліб» і «макаронні вироби» такими давно не є. По суті, це вироби з різною мірою хімічно обробленої муки. Якщо ви хочете харчуватися правильно, виключіть всі ці продукти з раціону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИ КОРИСНИЙ ЗЕРНОВИЙ ХЛІБ

ЯК ПРАВИЛЬНО ЇСТИ ХЛІБ, ЩОБ НЕ НАБИРАТИ ВАГУ