ГоловнаНовини Здоров'яМедики назвали початкові ознаки раку печінки

Медики назвали початкові ознаки раку печінки

Рак печінки часто діагностується на пізній стадії, але існують ознаки захворювання, що вказують на його початок. Про це в публікації видання Express розповіли медики з Cancer Research UK.

Рак печінки

Лікарі нагадали: чим раніше діагностовано рак печінки, тим ефективнішим є його лікування, – тому важливо знати про початкові ознаки небезпечної недуги. На жаль, симптоми раку печінки часто розпливчасті і не з’являються, поки рак не знаходиться на пізній стадії.

“Один з попереджувальних сигналів раку печінки, про який слід знати, пов’язаний зі станом шкіри, – це свербіж, який часто є непрямим результатом жовтяниці, іншого поширеного симптому хвороби”, – повідомили медики.

Читайте також:  Фахівці назвали ефективний продукт при боротьбі з високим тиском і холестерином

Експерти пояснюють: жовтяниця означає накопичення жовчі в крові і тканинах організму, що відбувається в зв’язку із закупоркою в системі її виділення. Оскільки вона містить жовті пігменти, шкіра змінює свій відтінок, а також жовтуватими стають білки очей. Крім того, через підвищення концентрації жовчі шкіра починає свербіти.

Крім цих початкових ознак, на можливий рак печінки можуть вказувати інші попереджувальні знаки:

  • ненавмисна втрата ваги
  • втрата апетиту
  • відчуття ситості після невеликої кількості їжі
  • біль або набряк в животі
  • почуття сильної втоми, слабкості.

“Дані ознаки можуть бути проявом менш небезпечних станів, але їх краще все ж перевірити у лікаря. В першу чергу, це повинні зробити люди, у яких в минулому виникали захворювання, що впливають на печінку, – цироз або гепатит”, – зазначили лікарі.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News