Рейтинг продуктів, що псують подих, впевнено очолюють часник і цибуля. Разом з тим, в список потрапили й інші продукти повсякденного вжитку.

Неприємний запах з рота – проблема, з якою стикаються багато людей. Іноді противний запах викликаний певними порушеннями в роботі організмі, зокрема, в шлунково-кишковому тракті. Однак найчастіше проблема виникає через вживання деяких продуктів харчування, про які ми вам розповімо в даній статті.

Цибуля і часник

Мабуть, ні в кого не виникне сумнівів у тому, що найбільш злісними ворогами свіжого дихання є часник і цибуля. Варто з’їсти навіть невелику кількість цих продуктів, як поганий запах з рота забезпечений, принаймні, на кілька годин.

У цибулі і часнику міститься велика кількість сірчистих сполук, що вступають в реакцію з бактеріями ротової порожнини, в результаті чого утворюються гази з неприємним запахом. На жаль, позбутися від запах цибулі та часнику майже неможливо, і єдиним способом уникнути цієї проблеми є відмова від вживання цих продуктів перед зустрічами з людьми.

Читайте також:  Как выбирать стоматологические автоклавы?
Алкогольні та енергетичні напої

Любителі міцних напоїв і енерготоніків ніяк не можуть похвалитися свіжим подихом. А все тому що алкоголь, який міститься в цих напоях (або кофеїн в енерготоніках) сприяють виведенню рідини з організму. Зневоднення призводить до сухості слизових оболонок ротової порожнини і зменшенню виділення слини, що й обумовлює появу неприємного запаху з рота. В даному випадку застосування ополіскувачів для рота тільки погіршує ситуацію, оскільки в них міститься спирт, і після використання цих засобів ротова порожнина стає ще сухішою. Щоб нейтралізувати поганий запах з рота після прийому спиртних напоїв і енерготоніків, потрібно випити простої води.

Молочні продукти

Молочні продукти також можуть стати винуватцями поганого запаху з рота, і знамениті сири з пліснявою тут зовсім ні до чого. Поганий запах з ротової порожнини після вживання молочних продуктів особливо часто відзначається у людей з непереносимістю лактози. Погане перетравлення лактози призводить до скупчення великої кількості газів в шлунково-кишковому тракті, які можуть виходити у вигляді відрижки.

Читайте також:  Чи потрібно видаляти зуби мудрості без причин?

При виборі молочних продуктів для харчування віддавайте перевагу м’яким сирам і йогуртам з живими бактеріями.

Цукерки та солодощі

Зловживання цукерками та іншими солодощами – це вірна дорога до карієсу. Цукор, що міститься в солодощах є цінним харчовим субстратом для бактерій ротової порожнини. До того ж, частинки солодощів прилипають або застряють в зубах, що тільки сприяє розмноженню бактерій.

Продуктами життєдіяльності мікроорганізмів у ротовій порожнині є ганебні сірчисті гази. До того ж, бактерії руйнівно діють на тканини зубів, сприяючи розвитку гнильних процесів у роті, що тільки погіршує дихання.

Для попередження неприємного запаху з рота після вживання солодощів рекомендується прополоскати (а краще почистити зуби) ротову порожнину і почистити язик.

Червоне м’ясо

М’ясо є хорошим джерелом протеїну, однак його залишки в роті здатні викликати появу противного запаху. Примітно, що м’ясо птиці і риби не псують подих.

Читайте також:  Правила видалення зубного каменю в домашніх умовах

В даному випадку допоможе жувальна гумка, яка стимулює слиновиділення, тим самим сприяючи позбавленню від залишків їжі.

Як позбутися неприємного запаху з рота

Позбутися від поганого запаху з рота вам допоможуть наступні процедури:

  • Регулярно очищайте ротову порожнину. Принаймні, двічі в день користуйтеся зубною щіткою, а також застосовуйте зубну нитку для очищення зубних проміжків.
  • Очищайте язик. Значна частина бактерій осідає на язиці і щоках. Чистки одних лише зубів для свіжого дихання недостатньо.
  • Сьогодні більшість зубних щіток на зворотній поверхні мають спеціальне покриття для видалення нальоту з язика і щік.
  • Позбавляйтеся від шкідливих звичок.
  • Після обіду використовуйте жувальну гумку. Це сприяє виробленню слини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ПОЗБУТИСЯ НЕПРИЄМНОГО ЗАПАХУ З РОТА

ЗАПАХ АЦЕТОНУ З РОТА

8 РЕЦЕПТІВ КРАСИ І ЗДОРОВ’Я