Медики спробували з’ясувати, чим організму людини загрожує навіть одноразове переїдання. Висновки зроблені експертами за підсумками проведеного за участю добровольців дослідження.

В експерименті задіяли 14 чоловіків, чий вік склав від 22 років до 37. Насамперед їм необхідно було з’їсти таку кількість піци, яке б забезпечило відчуття насичення. В середньому це було близько 1500 ккал, тобто трохи менше однієї великої піци.

Іншим разом було потрібно поглинути стільки страви, щоб виникло відчуття, що вони ось-ось “лопнуть”. Тоді учасникам дослідження вдалося вжити близько 3000 ккал, а деяким і зовсім 4800 ккал, що відповідає 2,5 великим піцам. Це вказує на те, що насичення людина відчуває, коли її шлунок заповнений приблизно наполовину.

Читайте також:  Тривалість відеоігор не впливає на психіку

Після експериментів у добровольців брали аналіз крові. У підсумку з’ясувалося, що при переїданні рівень цукру і жирів в крові хоч і підвищувався, але незначно. Така ситуація спостерігається при нормальному обміні речовин. У той же час якщо їсти більше, ніж потрібно, індивід відчуває себе менш енергійним і сонливим, а голод не прокидається ще протягом 4 годин.