Особливості харчування людини впливають на здоров’я в цілому і на стан серцево-судинної системи конкретно. Німецькими фахівцями були названі три аспекти серцевої діяльності, які тісно пов’язані з повсякденним раціоном.

Ожиріння і фібриляція передсердь. Даний вид серцевої аритмії (миготливої) – один найнебезпечніших: він збільшує ризик серцевої недостатності і раптової смерті, більше третини випадків закінчуються інсультом.

“Здоров’я міокарда порушується у зв’язку зі зміною електричних імпульсів, яке викликається запаленням і рубцюванням в м’язовій тканині серця. Патологія може виникати через інших захворювань, спадкових факторів, а також нездорового способу життя”, – пояснюють експерти.

За їх словами, розвиток миготливої аритмії тісно пов’язаний з харчуванням, що сприяє ожирінню. У свою чергу, здоровий раціон допомагає її запобігти.

“Збалансоване меню з великою кількістю свіжих, натуральних і рослинних продуктів нейтралізує такі фактори ризику, як високий кров’яний тиск, надмірна вага, діабет. Дослідження показали, що огрядні люди, які втрачали завдяки здоровому харчуванню 10-15 кілограмів ваги, відчували значно менше нападів фібриляції передсердь, ніж зберігали свої зайві кілограми”, – стверджують вчені.

Ішемічна хвороба серця (ІХС) і підвищений холестерин. Цей аспект серцевих порушень пов’язаний з пошкодженням коронарної артерії, яка постачає орган киснем і поживними речовинами. Внутрішні стінки артерії покриваються скупченнями холестерину (бляшками), супроводжуючи розвитку атеросклерозу.

“Харчування з великою кількістю фастфуду, жиру, червоного м’яса (особливо переробленого), недоліком фруктів і овочів сприяє багатьом серцевим патологіям, включаючи ІХС. Пошкоджені відкладеннями коронарні артерії втрачають гнучкість через запальних реакцій, стаючи все більш вузькими. Коли вони блокуються згустками, тканини серцевого м’яза відмирають, і розвивається інфаркт”, – розповіли експерти.

Середземноморська кухня і здорове серце. Дослідження показують: люди, які перенесли серцевий напад, повинні дотримуватися цього формату харчування щоб знизити ризик повторного інфаркту – тоді він зменшується до 50 відсотків.

“Харчування за принципами середземноморської кухні – найважливіший аспект профілактики серцевих захворювань. Його основними компонентами є овочі, салати, цільне зерно, зелень, горіхи і фрукти. М’ясо вживається зрідка, частіше – риба”, – поділилися лікарі.