Головний біль іноді можуть викликати найнесподіваніші причини, кажуть медики. За їх словами, в холодну пору року ймовірність зіткнутися з сильним головним болем вище, ніж влітку.

Терапевт Лариса Алексєєва повідомила: часто головний біль, який носить спазматичний характер, викликається в непогожий сезон тим, що людина банально замерзла. Біль в таких випадках можна зняти і без таблеток. Медики рекомендують для цього масажувати віски або випити гарячий чай.

“Перш за все треба зігрітися. Надіньте по можливості теплі шкарпетки, а якщо ви вдома – опустіть ноги в тазик з гарячою водою», – поділилася радою Лариса Алексєєва.

Також позбутися від болю без таблеток можуть допомогти вживання пекучого перцю, а також цитрусових.

Примітно, що в список несподіваних причин головного болю медики внесли ситуацію, коли людина голодна. Наприклад, голова може сильно заболіти при відмові від сніданку.

Крім цього викликати головний біль можуть певні продукти. На думку вчених, провокуючим фактором виявляється речовина тирамін, що утворюється при розпаді білка в сирі, беконі, копченому м’ясі, шоколаді, цибулі.

Кращими способами профілактики головного болю лікарі вважають відмову від куріння і алкоголю, а також регулярні фізичні навантаження.

Джерело: МедікФорум