Медики з Великобританії назвали ознаки, як по кашлю визначити розвиток раку легенів. За словами фахівців, ні в якому разі не можна залишати без уваги тривале дане рефлекторне явище.

Симптоми раку легенів зазвичай не виявляються на ранніх стадіях, але оскільки це онкологічне захворювання є одним з найбільш поширених і серйозних типів, важливо розпізнавати перші ознаки, коли вони розвиваються, відзначають британські лікарі. Зокрема, кашель є ключовим сигналом небезпеки. Критично важливо звернути увагу, якщо його тривалість становить від трьох тижнів або більше, якщо мають місце зміни в інтенсивності. Сюди ж відносяться: постійно повторювані інфекція грудей, хрип з незрозумілої причини, кров, біль у грудях або плечі, який не покращується з часом, хрипкий голос протягом трьох тижнів. Відчуття втоми і втрата ваги без видимих причин також в цьому списку.

«Деякі з цих симптомів можуть бути викликані іншими захворюваннями легенів або курінням. Рак іноді діагностується випадково, коли людина здає аналізи на інший стан», – зазначають онкологи.

Існує ряд факторів ризику, які можуть збільшити ймовірність розвитку раку легенів, серед них: забруднення повітря, попередні випадки захворювання органів дихання, вплив радону і сімейний анамнез. Важливо при цьому відзначити, ці умови не обов’язково означають, що людина обов’язково захворіє.