Хворим на діабет другого типу зазвичай не радять їсти продукти з високим глікемічним індексом (ГІ). Це показник, який використовується для визначення того, як певні продукти підвищують рівень цукру в крові. Така реакція називається глікемічним відповіддю.

Людям з діабетом другого типу як правило рекомендують не їсти на ніч картоплю. Вважається, що цей продукт помітно підвищує ГІ. Замість цього лікарі радять такі гарніри як рис басматі. Дослідження, опубліковане в науковому журналі Clinical Nutrition, показує, що картопля може виявитися корисніше, ніж раніше вважалося.

Дослідники вивчили вплив вживання картоплі в складі змішаної їжі на нічний глікемічний відповідь. Вони провели чотири експерименти з групою добровольців. До неї входили 24 чоловіки та жінки, хворих на діабет другого типу.

Читайте також:  Лікарка назвала ідеальні страви для здорового сніданку

Кожен прийом їжі під час експерименту складався з 50% вуглеводів, 30% жиру і 20% білка. Вечеря складалася з відвареної, смаженої, вареної і охолодженої картоплі або рису басматі. Зразки крові брали до і після їжі, щоб відстежувати і контролювати глікемічний відповідь учасників. Вони також носили монітори вночі, щоб відстежувати рівень цукру в крові під час сну.

Вчені дійшли висновку, що не було значної різниці в глікемічній відповіді після вживання варених або смажених страв з картоплі з високим ГІ в порівнянні з рисом басматі з низьким ГІ. Більш того, виявилося, що картопля на ніч може бути корисніше популярного дієтичного продукту.

Читайте також:  Кращі продукти харчування проти зморшок

“Наше дослідження показує, що продукти з високим ГІ, такі як картопля, можна використовувати як частину здорового харчування, не надаючи негативного впливу на глікемічну відповідь. При цьому забезпечуються необхідні поживні речовини з відносно невеликою кількістю калорій, що важливо для хворих на діабет другого типу”. – пояснила автор дослідження, доктор Брук Девлін з австралійського університету Ла Троба в Мельбурні.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News