Вміння планувати свій час – важлива якість успішних людей. Навчитися планувати своє життя – це вищий пілотаж, але саме це дозволяє домагатися своїх цілей. Особистий план на 2016 рік – це важливий орієнтир для вас, і можливість чітко оформити свої бажання, перетворивши їх в цілі. Нехай Новий рік 2016 Мавпи принесе вам багато бажаних змін.

Як скласти особистий план на рік? Це не так складно. Але важливо розуміти все ж, чого ви хочете в найближчому майбутньому, і в далекій перспективі.

Станьте менеджером свого життя і нехай всі ваші дії будуть спрямовані на досягнення успіху.

План на рік почніть з аналізу

Для того, щоб скласти план на новий 2016, потрібно проаналізувати попередній рік. Це дасть вам перші орієнтири: на що потрібно звернути особливу увагу і чого бажати.

Всі ваші плани на життя будуть реально здійсненними, коли ви зможете зрозуміти свої справжні бажання і прагнення. Згадайте, чим ви займалися в попередньому році, де досягли успіху, чому навчилися, від чого відмовилися на користь, а від чого на шкоду собі. Як ви зараз оцінюєте свої досягнення в житті?

Складіть список того, що ви вважаєте успіхом за минулий рік. Ви змогли кинути палити? Ви зуміли схуднути на 10 кг? Ви навчилися готувати святкові страви? Або показали хороший результат у вивченні англійської?

Якими б не були ваші відповіді, вони дадуть вам точки опори для складання плану на новий рік 2016.

Важливо розуміти: реальні плани – реальні втілення. Ви можете мріяти про щось, але для того, щоб ваші мрії оформилися в план дій, їх слід переглянути у відповідності зі своїми потребами і можливостями. Важливі насправді обидва пункти: і потреби, і можливості. Зазвичай в привітаннях прийнято бажати всього побільше: багато не мало. Але в реальному житті далеко не всі побажання виявляються потрібні і корисні.

Наприклад, ви купите будинок, і станете власником нерухомості. Але як би не було спокусливе це побажання, інша його сторона прив’язує вас до певної місцевості, і змушує вкладати багато грошей в облаштуванні житла. Це зробить менш доступними подорожі і зміну місця проживання. Дуже складно розлучатися з улюбленим будинком заради нового житла в іншій країні. Побажання щастя не можуть бути стандартними, так як щастя у кожного своє.

Методика самооцінки Дембо-Рубінштейна. Шкала самооцінки від 1 до 10

шкала досягнень самооцінка

Визначте свої пріоритети

Уміння відокремлювати власні бажання від громадської думки – друга важлива риса успішних людей. Розставте пріоритети.

Для цього подивіться на список своїх попередніх досягнень та оцініть: наскільки вони вас радують. Що з перерахованого ви вважаєте найважливішим. Чого тут бракує. Що з того, що ви вважаєте власними прагненнями, ви отримали в напуття від батьків або друзів.

І основне: що з того, що ви робите-досягли-бажаєте приносить вам відчуття щастя.

Останній пункт буде основним пріоритетом, і навколо нього мають зосередитися всі інші цілі. Що допоможе вам досягти основного свого бажання, а що буде відволікати, гальмувати і заважати.

Виражений акцент на одній зі сфер життя – це тривожний сигнал: ви створюєте собі зайві проблеми. Наприклад, занадто сильне занепокоєння про своє здоров’я може призвести до іпохондрії.

Тут зручно використовувати шкалу Дембо-Рубінштейна. Коли ви оціните за шкалою від 1 до 10 задоволеність своїм здоров’ям, зовнішністю, характером, розумовими здібностями, авторитет у колективі, впевненість у собі, здібності і можливості – вам стане багато чого про зрозуміло про себе, і цілі намалюються самі собою.

план на рік

План на новий рік 2016 – крок за кроком

План на рік – це всього лише одна сходинка в досягненні головних життєвих цілей. Тому ви повинні його складати у злагоді із загальними життєвими пріоритетами.

Коли ви визначили основні точки для роботи в новому році, то потрібно скласти покрокову інструкцію: як ви прийдете до своїх цілей.

Що потрібно для виконання кожного кроку? Якщо вам складно самостійно оцінити свої можливості і визначити кроки поетапно, то попросіть допомогти близьку людину, або того, чию думку ви цінуєте. При складанні плану на рік корисною буде допомога психолога. За підтримки фахівця ви зможете точніше побачити свої можливі точки розвитку, та можливі шляхи до досягнення цілей.

Не прагніть охопити все в одному плані на рік. Ви, звичайно ж, повинні врахувати всі сфери свого життя, і в досягненні кожної з цілей зробити щось значуще в майбутньому році. Але це не означає, що все здійсниться в новому 2016 рік Мавпи. Як би нам не хотілося вірити в казку в новорічну ніч 2016, всі бажання в один рік не виконуються.

самооцінка

Оцінюйте тверезо

Для успішного руху до своєї мети важливо об’єктивно оцінювати свої попередні досягнення. Коли ви мріяли в Новий рік про машину, і протягом року її не отримали – це не означає, що бажання не збулося. Подумайте, що ви зробили за рік, щоб наблизитися до можливості мати автомобіль? Ви вчите правила дорожнього руху, отримали права, вивчили ринок авто в Україні, знайшли високооплачувану роботу, або отримуєте нові знання та навички для того, щоб ваша праця гідно оплачувалася? Будь-який з цих кроків буде приводом пишатися своїми досягненнями за рік.

Якщо ви хотіли швидко схуднути, але зуміли скинути за рік тільки 10 кг – це також хороший результат. Багато людей набирають зайву вагу з кожним роком, а ви схудли на 10 кг. Якщо продовжите худнути в такому ж темпі – 20 кг за 2 роки – це буде вже супер-схуднення. Ви повинні розуміти, що екстремальне схуднення шкодить здоров’ю, але зміна способу життя і правильне харчування – це шлях до довголіття.

Також важливо зрозуміти, де у вас не виходить досягти ніяких більш-менш значущих результатів. Якщо ви прагнете стати успішним бізнесменом, але ніяк не можете вибратися з боргів – можливо ви ні в тому напрямку докладаєте зусиль. Можливо, у вас є талант, який варто розвивати: у підсумку це може принести набагато більше грошей, і при цьому ви будете щасливі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛЕГКІ СПОСОБИ КИНУТИ ПАЛИТИ

ХАРЧОВІ ЗВИЧКИ СТРУНКИХ ЛЮДЕЙ