Кожному з нас неприємно, коли наша дитина захворює. Вдвічі приємніше, якщо ми не знаємо, від чого саме вона захворіла. Дитячий менінгіт є одним з найбільш поширених і небезпечних захворювань. Якщо його вчасно не виявити і не почати лікувати, це може привести до досить важких наслідків, а іноді і до смерті.

За своїми ознаками менінгіт у дітей часто нагадує звичайну застуду. Саме тому батьки нерідко плутають ці захворювання. Взагалі, на сьогодні науці відомо 3 різновиди менінгіту — грибковий, вірусний і бактеріальний. Перші 2 не так небезпечні і часто проходять самі по собі. Що стосується бактеріального менінгіту, то він дуже небезпечний і може призвести до вкрай неприємних наслідків. Нижче ми наведемо 8 ознак, які могли б свідчити про наявність у вашої дитини менінгіту.

1. Тяжкість і біль при повертанні голови

Дана ознака є одною з найбільш поширених. Полягає вона у тому, що при повороті голови дитина відчуває сильний біль або їй просто важко повертати голову. Дана ознака є характерною і при інших ситуаціях (наприклад, дитина потягнула м’яз або затиснув його у сні).

Для достовірності діагностики саме менінгіту можна скористатися простим, перевіреним і ефективним способом — треба попросити дитину дотягнутися підборіддям до області грудей. Якщо при цьому у нього не виникає ніяких больових відчуттів — можна сильно не переживати, ймовірність наявності менінгіту у такому випадку практично дорівнює нулю. А ось якщо відчуває при цьому якісь больові відчуття, то потрібно якомога швидше звертатися до лікаря.

2. Гарячий лоб дитині

Самому часто буває складно встановити наявність у неї високої температури. Тому краще це перевіряти комусь із дорослих. Взагалі, високу температуру можна визначити по почервонінню чола, ознобу або тремтячим рукам. Однак якщо при високій температурі ви побачили, що стопи ніг залишаються холодними — негайно звертайтеся до лікаря, оскільки, найімовірніше, мова йде як раз про менінгіт.

3. Дратівливість

Взагалі, практично всім дітям в тій чи іншій мірі властива дратівливість. Тому якщо ви щось не виконали для своєї дитини, і вона стала вередувати — паніку піднімати рано, так як це цілком природна реакція. А от коли дитина стає вередливою без відсутності на те причини — тут вже варто потурбуватися. Крім цього, разом з дратівливістю у неї може з’явитися така ознака, як неуважність — ось це практично гарантовано свідчить саме про менінгіт, тому зволікати зі зверненням до лікаря не варто.

4. Чутливість до світла

Якщо ви спостерігаєте занадто сильну чутливість до світла у дорослої людини — в цьому нічого страшного немає. Ймовірно, вона просто страждає від похмілля. Але коли дана ознака з’являється у дитини — це може дуже часто свідчити про наявність у неї менінгіту. Швидше за все, вона буде постійно терти очі, а також скаржитися на дуже яскраве світло.

5. Нудота, блювання

Дана ознака може бути доповнюючою, оскільки практично завжди характеризує інше захворювання — харчове отруєння. Правда, його досить просто розпізнати — крім нудоти і блювоти, у дитини буде спостерігатися розлад шлунка. А от якщо цього немає, але є зазначені вище ознаки — це може говорити про розвиток менінгіту.

6. Відсутність апетиту

Дана ознака також не є основною, хоча і дуже важливою. Особливо просто таким чином визначити наявність менінгіту у дітей, які в нормальному ритмі життя люблять добре поїсти. Можна запропонувати в такій ситуації дитині з’їсти щось із того, що вона любить. Але якщо і це не допомагає — швидше за все, у неї почався менінгіт.

7. Важке пробудження

Якщо дитина просто довго прокидається вранці — в цьому нічого страшного немає, оскільки такий стан характерно для всіх дітей. Їх організм швидше втомлюється і на його відновлення необхідно більше часу для сну. Але якщо ви помітили, що дитина практично не реагує ні на будильник, ні на ваш голос — це вірна ознака летаргії, що свідчить про наявність менінгіту.

8. Висип

В цілому, наявність висипу може свідчити про розвиток досить великої кількості захворювань. Однак у випадку з менінгітом висип має характерну ознаку — зовні вона нагадує невеликий синець. Тому її досить просто відрізнити від будь-якої ще висипки.

Звичайно, ні одна з перерахованих ознак не може бути основною. Однак при наявності будь-якої з них необхідно насторожитися, оскільки з організмом відбувається щось не так. Тому якщо ви помічаєте, що в дитини з’явилося щось подібне — краще зайвий раз перестрахуватися і викликати лікаря. Будьте здорові!