Коли Кайба Гіонфрідо було 6 тижнів, він впав на стіл і його шкіра посиніла. Дитина перестала дихати. Хлопчику поставили діагноз – бронхомаляція – підвищена податливість бронхіальної стінки, пов’язана з незвичайною м’якістю хрящових кілець.

Не гаючи надії на те, що Кайба виживе, лікарі спробували створити штучний аналог трахеї. Використовуючи експериментальну 3D технологію, вони виготовили ендотрахеальну трубку з біологічного матеріалу полікапролактона (ПКЛ), яку успішно ввели в заблокований дихальний канал дитини. Завдяки 3D-принтеру хірурги створили трубку, ідеально схожу за розміром до органів Кайба.

ПКЛ – піддатливий матеріал; він підходить для створення різних складних імплантатів. Матеріал стає свого роду біологічною опорною структурою, навколо якої відновлюються тканини організму.

“Як на мене, це магія”, – заявив Доктор Глен Гін, асоційований професор педіатричної отоларингології в Мічиганському університеті, який провів імплантацію трубки в трахею малюка.

Через 15 місяців з моменту операції у віці 18 місяців малюк все ще в змозі дихати самостійно. Трубка розсмокчеться через 3 роки, і до тих пір легкі Кайба повинні будуть нормально розвинутися.