За підрахунками фахівців, майже половина населення Землі страждає від різних захворювань, які загострюються при зміні погоди. І чим старша людина стає, тим більше у неї ризик потрапити в цю половину і зіткнутися з метеозалежність.

Метеозалежність: симптоми і лікування

Щоб розібратися, чому ми так болісно переносимо зміну погоди, треба згадати, що відбувається в цей момент в навколишньому світі. А в ньому відбувається:

  • зниження або підвищення атмосферного тиску
  • зміна температури
  • зміна вологості
  • зміна вмісту кисню в повітрі

Все це призводить до того, що у нас скаче артеріальний тиск і ми або звалюємося з мігренню, або ходимо як зомбі. У нас можуть починатися проблеми з суглобами і диханням — все це симптоми метеозалежності.

Повний перелік проблем зі здоров’ям дорівнює медичній енциклопедії. Тому що метеочутливість означає загострення Вашого, саме вашого основного захворювання. І немає універсальної таблетки, яка допомогла б усім від усіх цих різних хвороб.

Як позбутися від метеозалежності

Але ось знизити гостроту симптомів завжди можливо.

І тут поради для лікування метеозалежності будуть досить універсальні. Наш організм на 90% складається з рідин. І від якості рідин: крові, лімфи, тканинної і спинномозкової рідин і від стану їх оболонок і залежить, як ви себе будете почувати при зміні погоди.

Кров і судини

Уникайте зневоднення. Чим густіша ваша кров, тим повільніше вона переносить кисень до клітин. І тим сильніше напади втоми і болю, які викликані гіпоксією, кисневим голодуванням вашого тіла.

Не паліть при зміні погоди, якщо ви курите. Це звужує судини, і вам буде тільки гірше.

Тренуйте судини

Контрастний душ, загартовування в розумних межах призводять до того, що ваші судини зберігають свою еластичність і здатні легше підлаштуватися під зміну тиску і складу повітря.

Дихайте свіжим повітрям

Якщо ви відчуваєте, що засинаєте, це може бути не тільки ознакою зниженого тиску, але і ознакою гіпоксії. Зараз вам показаний свіжий, багатий киснем повітря. Підіть гуляти або відкрийте вікно. Сон при гіпоксії викличе тільки посилення головного болю.

Зволожуйте повітря

Як боротися з метеозалежністю? Якщо ви відчуваєте, що повітря занадто сухе, поставте зволожувач поруч з собою. При неможливості зробити це, промивайте ніс, щоб уникнути пересихання слизової.

Зменшіть споживання солі

Відмовтеся від оселедця, гострих ковбас і приправ, хоча б на той час, поки погода змінюється. Надлишок солі в організмі означає Спрагу. І та вода, що ви п’єте, йде не вам в кров, а витрачається на те, щоб вивести сіль через нирки. А оскільки нирки не справляються з цим швидко, ви набрякаєте. Набряклі тканини перетискають судини і підвищують тиск. Коло замкнулося, здрастуй кисневе голодування.

Нормалізуйте свій тиск

Знайте свій нормальний тиск. Заведіть тонометр, якщо ви погано переносите зміну погоди. Помилка в прийомі таблетки» не від того ” тиску може коштувати вам навіть життя. Чи знаєте ви, що чай каркаде і зелений чай мають дивовижну здатність підвищувати еластичність стінок судин? А це так. Тільки, якщо мова йде про каркаде, важлива фортеця заварки: він повинен бути синяво-фіолетовим, як марганцівка. Зрозуміло, він буде кислим, тому ви можете сміливо додавати в нього цукор.

Існують і інші трав’яні чаї, що нормалізують стан судин. Але про них вам краще порадитися з фахівцями.

Знайте і лікуйте своє основне захворювання

Підвищений внутрішньочерепний тиск, астма, діабет, ревматизм і так далі — якщо ви будете просто глушити напади болю, але не будете лікуватися, ви довго не проживете. Ніякий цитрамон не врятує вас, якщо у вас глікемічний шок, а ви не знали.

Тому, якщо ви помітили, що на погоду останні місяці ви реагуєте погано: вам до лікаря.

Вести щоденник

Помічайте, що ви відчували при якій погоді і які ліки допомогло, а яке ні. Тоді при наступних схожих обставинах ви зустрінете проблему у всеозброєнні.

А ось чого робити не варто

Не варто дивитися на прогнози погоди заздалегідь. Нічого, крім неврозу вам це не принесе. Хоча ні, може принести. Ви можете отримати психосоматичні симптоми або посилення слабких реальних симптомів, якщо будете налаштовувати себе заздалегідь. Простіше знати свої особливості і приймати ліки тільки в тому випадку, якщо вам дійсно недобре.