Тиск є важливим показником здоров’я. При високому тиску збільшуються ризики інфаркту, інсульту та інших проблем з серцево-судинною системою. Як його знизити, розповімо в нашому матеріалі.

Спосіб №1: раціональне харчування

Дослідження показало, що контроль харчування допомагає знизити тиск. Наприклад, при вегетаріанській дієті показник знижується на 7 мм рт.ст. Такий же результат покаже, якщо скинути 5 кг зайвої ваги. Саме тому важливо дотримуватися правильне харчування. В якості розвантажувальних днів краще грунтуватися на принципах вегетаріанської дієти. Але не потрібно вганяти себе в жорсткі рамки, інакше можна домогтися протилежного результату.

Спосіб №2: гучність на телефоні

Це може прозвучати незвично, але гучність дзвінка здатна вплинути на скачки артеріального тиску. До такого висновку прийшли італійські вчені. До групи ризику відносять недовірливих, вразливих людей. Як правило, вони асоціюють гучні позиви з нещастями, тривогою. Саме тому для зниження тиску і приведення в норму не варто встановлювати занадто гучний дзвінок. Ви це зробите не тільки для себе, але і збережете оточуючих людей.

Читайте також:  Дерматолог розповів чому з'являються зморшки і як захистити шкіру
Спосіб №3: управління гнівом

Стрес, тривога та інші негативні емоції відносяться до факторів, що сприяють нестабільному тиску. Потрібно навчитися керувати гнівом, злістю, агресією. Це дозволить уберегти серце від проблем. У кожної людини можуть бути свої методики, тому виберете те, що підходить саме вам. Наприклад, можна вважати до 10 подумки, перш ніж відповісти на критику. Або ж освоїти дихальну гімнастику.

Спосіб №4: буряковий сік

Австралійські вчені з’ясували, що вживання бурякового соку дозволяє знизити тиск. Справа в тому, що в ньому міститься багато сполук азоту, які надають розслаблюючу дію на стінки кровоносних судин, покращуючи кровообіг. Головне — пити буряковий сік після того, як він відстоявся. Бажано його розбавляти соком моркви або яблука. Але не варто при цьому забувати, що в такому продукті багато цукру, що може вплинути на вагу.

Читайте також:  Нутриціолог назвав десерти, якими можна насолодитися, якщо високий холестерин
Продовження на наступній сторінці: 1 2