Дослідники з’ясували , що пісяти в басейні шкідливо для здоров’я. Сеча, яка потрапляє у воду здатна викликати хімічні реакції , що роблять негативний вплив на респіраторну систему людини.

Вчені з Китайського сільськогосподарського університету і Purdue University в США визначили , чому людям не слід пісяти в басейні. Справа не тільки в тому , що це негігієнічно і неввічливо по відношенню до інших . Виявляється , в сечі містяться компоненти , які при змішуванні з хлоркою утворюють хімікат , що викликає респіраторні проблеми у людей.
 
Вчені закликають усіх відвідуючих басейн відмовитися від цієї поширеної практики з поваги до власного здоров’я та здоров’я тих , хто купається в цьому ж басейні. У серії лабораторних експериментів вчені поєднували воду з басейну з сечею. Хлорка вступала в реакцію з цілим рядом речовин, що містяться в сечі і поті людини. Сечова кислота , в свою чергу , становила від 24 % до 68 % (залежно від температури , pH води та вмісту хлорки ) побічного продукту – газу хлорциана в зразках води .
 
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВЧЕНІ ВИРОСТИЛИ ЗУБ З СЕЧІ

Хлорціан відноситься до класу бойових отруйних речовин , він дуже токсичний і здатний вражати різні органи тіла , включаючи легені , серце і центральну нервову систему при вдиханні. Чим частіше люди пісяють в басейні , тим сильніше виділяється в атмосферу хлорціан , а значить , ті хто купається ризикують своїм здоров’ям. До речі , раніше вчені виявили , що формується через наявність великої кількості хлорки у воді басейну тріхлорамін призводить до зниження функцій легень у дорослих купальщиків , а також подразнення очей , нежить і втрати голосу у рятувальників , які стежать за тими, хто купається з бортиків .