Чай із лимоном може погіршити самопочуття людей, які мають хронічні захворювання ШКТ, попередила епідеміолог Катерина Антипова.

Катерина Антипова повідомила, що лимон має здатність активізувати травлення, підтримувати тонус та бадьорість. Крім того, як джерело великої кількості вітаміну С, він позитивно впливає на стан кровоносних судин.

“Чай з лимоном дасть набагато більше вітамінів, якщо з’їдати часточку лимона після чаювання”, – вважають фахівці відомства.

У той же час, додала Антипова, вживання лимона протипоказане при деяких хворобах: серед них жовчнокам’яна хвороба, гастрит, виразкова хвороба шлунка, печія.

У свою чергу чай з лимоном може викликати неприємні відчуття у людей, чутливих до кофеїну. За словами Антипової, додавання цитрусу до чаю посилює дію напою – «такий напій бадьорить приблизно як кава».

Крім того, чай з лимоном не слід пити у вечірній час, інакше можуть виникати проблеми із засипанням.

Інший експерт відомства, дієтолог Ірина Писарєва, порадила утримуватись від пиття чаю з лимоном у вигляді готового ароматизованого чаю. Вона зауважила, що виробники таких чаїв часто додають у них штучні добавки, що імітують аромат та смак цитрусів чи ягід. Ці напої не можуть зрівнятися зі свіжозавареним чаєм, до якого додані шматочки справжніх плодів та їх сік – вони не містять органічних вітамінів та мікроелементів.

Фахівці порадили росіянам завжди починати день із прийому рідини – найправильніше випивати склянку чистої води. Кава і міцний чай, що вживаються на порожній шлунок, можуть дратувати його слизову оболонку, загострювати наявні травні порушення.