Спекотна погода стає своєрідним стрес-тестом для серця. У такі дні серцево-судинна система піддається підвищеному навантаженню. Експерти дали низку порад, які допоможуть зберегти здоров’я.

Чим небезпечна спека для тих, у кого хворе серце

Статистика минулих років показує, що кількість госпіталізацій з приводу серцево-судинних захворювань зростала в перші дні після різкого підвищення температури повітря. А з огляду досліджень, опублікованого в журналі Stroke, випливає, що спека може збільшувати ризик ішемічного інсульту, спричиненого тромбами.

Лікар Ленс Беккер, завідувач відділенням невідкладної медицини, вказує, що деякі люди дуже погано реагують на стрес, яким стає для їхнього серця спека. “У них може статися серцевий напад. Можуть посилитися симптоми серцевої недостатності. Або вони можуть мати аритмію”, – попереджає фахівець.

Як захистити серце у спеку

В AHA рекомендують уважно стежити за самопочуттям, при погіршенні стану негайно звертатися до лікаря та дотримуватись ряду простих рекомендацій.

  • Пити достатню кількість води. Нормальний рівень гідратації допомагає серцю в спеку легше перекачувати кров, яке м’язам – працювати ефективніше.
  • Уникати вживання алкоголю. Він зневоднює організм.
  • По можливості перебувати у прохолоді. Якщо вдома немає кондиціонера, можна використовувати вентилятор. Якщо дуже жарко, спробуйте, сидячи перед вентилятором, розпорошувати воду з пульверизатора на шкіру або протирати тіло змоченою в прохолодній воді тканиною.
  • Дотримуватись графіка прийому прописаних ліків. Через додаткове навантаження, яке піддається організм у спеку, це особливо важливо.
  • Стежити за раціоном. Тяжка та солона їжа, а також великі порції в спеку небажані.
  • Уникати перебування на вулиці, коли сонце особливо активно.
  • Носити легкий вільний одяг світлих тонів.
  • Якщо ви нормально почуваєтеся, заняття спортом кидати не потрібно. Але виявляйте обережність. Знизьте фізичну активність, перенесіть тренування з вулиці в прохолодне приміщення, а тренуванням, які пов’язані з великим фізичним навантаженням, віддайте перевагу, наприклад, басейну.