Перші ознаки розсіяного склерозу найчастіше виникають у період між 20 і 40 роками. У цього захворювання є стадії ремісій та інтенсивності. Причому у кожного ці стадії протікають по-різному.

На сьогоднішній день від розсіяного склерозу немає ліків. Але ефективно придушити прогресування хвороби все ж таки можна. Тому так важливо швидко її діагностувати.

Ось які ранні симптоми розсіяного склерозу.

Запаморочення та проблеми з рівновагою. Людина можуть виникнути труднощі, пов’язані з ходьбою чи з координацією рухів. Хоча на перший погляд може здатися, що ви просто стали незграбними. Але якщо таке повторюється, це вказує на розвиток розсіяного склерозу.

Оніміння та поколювання. Відчувається це в ногах, руках, пальцях, на обличчі. Спочатку ці симптоми виявляються легко, але згодом посилюються.

М’язові спазми та скутість. На ранніх стадіях розсіяного склерозу можуть виникнути болючі спазми м’язів, особливо м’язів ніг. І це одна з перших ознак цієї хвороби, яка виникає у 50% пацієнтів. Також люди скаржаться на скутість м’язів.

Проблеми з зором. Якщо в людини розсіяні склероз, то порушення зору пов’язані із запаленням зорового нерва. Серед тривожних ознак подібного стану – розмите зображення, двоїння в очах, біль при погляді вгору або порушення сприйняття червоного та зеленого кольору.

Слабкість та втома. Через пошкодження нервів людина відчуває хронічну втому тривалий час. Причому це зазвичай посилюється вдень і супроводжується хворобливістю м’язів, сонливістю. Багато людей, які страждають на розсіяний склероз, кажуть, що відчувають втому навіть після гарного сну вночі.

Проблеми з кишечником та сечовим міхуром. Вважається, що 80% пацієнтів із розсіяним склерозом мають проблеми із сечовим міхуром. Вони дуже часто ходять до туалету, відчувають тиск на сечовий міхур, не можуть повністю його спорожнити, стикаються з нічним сечовипусканням. Діареї та запори, якщо вони виникають часто, також є ознаками розсіяного склерозу.

Емоційні та когнітивні зміни. Від когнітивних порушень страждають 50% людей із розсіяним склерозом, причому найчастіше вони стикаються з ослабленням пам’яті, труднощами з фокусуванням, уповільненням обробки інформації. Крім того, нерідко трапляються депресія, стрес, тривожність, перепади настрою.