Люди з деменцією можуть втратити здатність легко виконувати знайомі завдання. Вже ранніх стадіях хворі починають плутатися порядку виконання дій задля досягнення звичного результату. Наприклад, у них можуть виникнути труднощі при простому варінні макаронів.

Про те, що мозок нездоровий, говорять проблеми з пам’яттю та мисленням. При цьому зниження когнітивних функцій може бути наслідком стресу або типовим симптомом, що супроводжує старіння. Але, якщо стан людини погіршується швидше, ніж за вікових змін, йдеться про деменцію. Тоді й з’являється незвична поведінка.

“Це все одно, що намагатись приготувати макарони на плиті, перш ніж налити воду в каструлю”, – пояснила тривожний симптом деменції британський лікар Радха Модгіл. Вона є лікарем загальної практики у Національній службі охорони здоров’я Великобританії.

Тому, за її словами, якщо ви виявите, що ви або ваша близька підпалюєте макарони в каструлі без води, слід відвідати медика. Проблеми можуть виникнути і в простому пошуку фільмів для перегляду і навіть при перевдяганні. Фахівець зазначила, що за деменції помітне зниження функцій мозку спостерігається протягом декількох місяців, а не років.

Доктор Модгіл у розмові з газетою Express як інші тривожні симптоми назвала прийняття неправильних рішень. Загалом невірні рішення, як, наприклад, покупка чогось марного, є частиною життя кожної людини. Але якщо говорити про деменцію, то хворий здатний робити безліч помилок за короткий проміжок часу. Це з тим, що людина більше може коректно обробляти інформацію, як раніше.

Також бити на сполох слід, якщо особистість людини змінилася лише за кілька місяців. Деменція іноді викликає галюцинації, запахи та звуки, яких немає, наголосила лікар.