Високий рівень холестерину є однією з основних причин розвитку серцево-судинних захворювань. Найчастіше стан виникає через спосіб життя та звичок у харчуванні. За словами лікарів, запобігти його можна за допомогою регулярних фізичних вправ та здорової дієти.

Дієтологи Тобі Амідор (Toby Amidor), Лорен Манакер (Lauren Manaker) та Емі Шапіро (Amy Shapiro) розповіли, які продукти необхідно включити до раціону, щоб знизити рівень холестерину в організмі.

Овес

“Є наукові докази того, що овес допомагає зменшити високий холестерин”, – розповіла Амідор. Наприклад, дослідження, опубліковане в BMJ, показало, що вживання вівса було пов’язане зі зниженням ризику підвищеного рівня ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНГ, “поганий” холестерин) та поліпшенням показника загального холестерину до рівня ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ, “хороший”). Крім того, у любителів вівсянки спостерігалося зниження запальних маркерів, пов’язаних із серцево-судинними захворюваннями.

Манакер і Шапіро додали, що овес також містить бета-глюкан, який пов’язує “поганий” холестерин і виводить його з організму до того, як його буде засвоєно.

Інжир

Інжир корисний як здоров’я кісток. Плід багатий на вітаміни, мінерали і містить велику кількість клітковини. “Три – п’ять сушених інжирів (40 г) забезпечують 100 ккал та 4 г клітковини, включаючи розчинну, поряд з кальцієм, калієм та магнієм”, – зазначила Амідор. Дослідження в American Journal of Clinical Nutrition показало, що розчинна клітковина може знижувати рівень холестерину та ЛПНГ.

Боби

Цей продукт забезпечує багато переваг для організму, включаючи зниження ризику серцевих захворювань. Journal of Nutrition стверджує, що щоденне вживання однієї чашки бобів протягом чотирьох тижнів може знизити рівень загального холестерину та ЛПНГ.

Яблука

Яблука багаті на вітаміни, антиоксиданти і клітковину. “Пектин, що міститься в яблучній шкірці, допомагає знизити рівень холестерину та зміцнити здоров’я серця”, – зазначила Шапіро. За її словами, корисним буде будь-який сорт фрукту.