Гайморит – серйозне захворювання. При неправильному лікуванні воно може привести до менінгіту, абсцесу мозку, тромбозу кавернозного синуса і запалення очниць. ЛОР-лікарка розповідає, чи можна при гаймориті застосовувати судинозвужувальні краплі, промивати пазухи сольовим розчином, і коли не обійтися без проколу пазух.

“Для лікування гаймориту застосовують різні місцеві спреї з антибіотиками, секретолітики (препарати, що поліпшують відтік слизу). Якщо гайморит супроводжується високою температурою (38 градусів і вище), сильними болями, ломота в тілі, призначають системні антибіотики всередину.

Пункцію верхньощелепної пазухи (або, як її називають у народі, «прокол») роблять лише за суворими показаннями: якщо вихід відокремлюваного пазухи назовні сильно утруднений”, – розповідає отоларингологиня Ірина Кириченко.

Як не нашкодити, якщо у вас гайморит

Не всі популярні методи лікування гаймориту можна приміти без призначення лікаря-вони не так безпечні, як може здатися.

Судинозвужувальні краплі

Їх можуть призначити, але терміном не більше ніж на 5 днів. При тривалому застосуванні вони висушують слизову і призводять до залежності, яка тільки посилить перебіг гаймориту.

Фізіотерапія

Вона застосовується тільки в тому випадку, якщо в пазухах немає гною і сильного заповнення, тому навіть якщо у вас є прогріваючий фізіотерапевтичний прилад вдома, перед його застосуванням слід пройти ретельну діагностику. В іншому випадку, це тільки посилить запальний процес. Це відноситься і до прогрівання носових пазух гарячими яйцями.

Промивання соляним розчином

“Ця процедура покращує відтік слизу з пазух, тому її нерідко призначають при гаймориті. Але врахуйте, промивання носа не повинно проводитися під тиском, за допомогою клізми або спринцівки. А найголовніше, промивання, як і інше лікування, повинен призначити лікар. Він же визначить тривалість застосування процедури. Адже якщо користуватися сольовим розчином занадто довго, це призведе до зворотного ефекту — подразнення слизової, наростання набряку і закладеності носа”, – каже лікарка.

Джерело: МедікФорум