Кожна людина коли-небудь стикалася з появою мозолів (пухирів). Це явище неприємне, але від нього нікуди не дітися.

Фахівці розповіли, які бувають пухирі, і якими простими способами можна позбутися від них.

Водяний пухир

Водяний пухир зазвичай виникає від тісного взуття, або від вологих ніг, коли взуття теж стає вологим і виникає тертя ступні о матеріал, з якого зроблене взуття.

Зазвичай такі пухирі нагадують білі бульбашки, всередині яких знаходиться рідина. Люди поспішають проколоти цей міхур і позбутися від рідини. Фахівці кажуть, що цього робити ні в якому разі не можна, так як при проколюванні можна занести інфекцію, що спричинить за собою нарив.

Читайте також:  Чим корисний і шкідливий рис, який вибрати і чи потрібно його підпалювати для перевірки

Краще дочекатися, коли міхур лопне сам, рідина витече. Після чого купити спеціальний пластир і накласти пов’язку на рану. Це нешкідливий пухир, який, як правило, проходить швидко, головне вчасно міняти пластир.

Сухий пухир

Сухий пухир більш серйозний стан шкірі, ніж той, про який писалося вище. Незважаючи на те, що сухий пухир незручностей не доставляє, він заважає. Виглядає такий пухир як горбок з жовтуватою шкірою, яка вічно лущиться.

Позбавляються від таких пухирів за допомогою звичайних сольових ванн. На три літри теплої води досить однієї столової ложки солі або соди. Зазвичай це робиться перед сном. Кінцівки необхідно тримати в підсоленій воді не менше 15 хвилин.

Читайте також:  Денний сон може знизити ризик серцевого нападу на 48%

Після такої ванни на пухир наноситься цинкова мазь, яка ще більше розм’якшує його. Потім за допомогою дерев’яної палички зішкрібають ороговіле місце.

Після процедури місце, де був пухир, необхідно змастити кремом.

Стрижневий пухир

Стрижневий пухир – це серйозні шкірні утворення, які можуть доставляти немало незручностей, так як можуть боліти при дотику до них. Зовні вони нагадують сухі пухирі, але позбутися від них значно складніше, так як вони проникають глибоко в шкіру.

Позбавляються від таких пухирів приблизно так само, як і від сухих – за допомогою ванночки, але після прийняття ванни не зшкрібають її, а заклеюють саліциловим пластиром, який не знімають кілька днів.

Читайте також:  Відраза до цих чотирьох продуктів може бути провісником раку

Якщо пухир не піддається ні ванночкам, ні пластиру, варто звернутися до дерматологів, які випалять пухир спеціальним розчином.